Головна Новини «Пісні таврійських степів». Відбулась презентація нотної збірки Валентина Плаксєєва

«Пісні таврійських степів». Відбулась презентація нотної збірки Валентина Плаксєєва

12.10.2021 16:03

Свою любов до музики, до української пісні композитор Валентин Плаксєєв проніс через усе своє життя, і це повною мірою відобразилося на його творчості. Ліричні пісні та інструментальні твори Валентина Григоровича стали цінним надбанням сучасної музики на теренах Таврійського краю. Його музика не раз звучала і на великій сцені  Національного палацу «Україна», і на сцені Херсонського академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша, і на сценах сільських будинків культури.

Сьогодні ми презентували нову книгу композитора Валентина Плаксєєва «Пісні таврійських степів» на вірші поетів Херсонщини. Вона стала неоціненним подарунком від піснетворця майстрам вокалу, аматорам співу та всім шанувальникам музики. Книга побачила світ завдяки зусиллям дружини композитора Нелі Володимирівни та за підтримки Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації. До видання увійшли вокальні твори, які зберегла родина композитора, і які раніше не були опубліковані.

На заході, присвяченому творчості відомого херсонського композитора і музиканта, виступили заслужений працівник культури України, поет Олег Олексюк та Почесний громадянин міста Херсона, заслужений діяч мистецтв України, поет Валерій Кулик. Саме у співпраці з останнім Валентин Плаксєєв створив найбільшу кількість пісень.

Із щирістю та високою майстерністю виконували сьогодні пісні, що увійшли до збірки, відомі вокалісти: народні артисти України – Наталія Лелеко та Харіс Ширінський, лауреати Всеукраїнських конкурсів вокалістів – Тетяна Дудкіна та Іван Бурлака. Чудовою ліричною музикою наповнили зал учасники ансамблю бандуристів Херсонської дитячої музичної школи №3 (художні керівники – заслужений працівник культури України Наталя Мазур і Любов Яновська). Одна з пісень Валентина Григоровича на слова поета Миколи Братана – «Стрічання й розлуки» у виконанні Зінаїди Колісніченко (Кольбік), якої, нажаль, вже немає з нами, прозвучала у відеозаписі.

Мистецтво композитора Валентина Плаксєєва  вражає своєю життєдайною силою. У його вокальних творах розписана вся біографія життя, а пісні автора завжди тримали високий рейтинг серед виконавців та слухачів.

Правду кажуть: «Доки живе пісня, доти живе і народ». Тож нехай завжди наше життя прикрашають пісні митця! Хай вони приносять у наш дім лише радість, щастя та любов. Дякуємо усім, хто завітав до нас сьогодні. До нових зустрічей!

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 121314
15 16 17 18192021
22 23 24 25 262728
2930