Презентація нарисів Олени Шевченко
17 червня у мистецькій вітальні відбулася презентація художньо-публіцистичних нарисів молодої дослідниці Олени Шевченко, присвячених відомим письменникам Херсонщини.
Це були її перші спроби в літературі, але, тим не менш, вона обрала досить складний публіцистичний напрямок.
Читаючи твори поетів, спілкуючись з ними та їх рідними, гортаючи сторінки періодичних видань, дослідниця, маючи неабиякий потяг до творчості, крок за кроком видала чотири книги: “Душею до людей — крилами до неба” - про Василя Загороднюка; “Мить у слові повторить” - Валерія Кулика”; “Лицар Творчого Ордену” - Анатолія Марущака; “Іскра Божа” - Анатолія Кичинського.
Кожне з видань відображає цікаві та невідомі сторінки біографії авторів від дитинства до сьогодення, а також те, що впливало на їх світовідчуття. Крім літературних портретів письменників, у книгах зібрано й довершені поезії.
Олена Шевченко зробила давно очікуваний вагомий внесок у розвій таврієзнавства. Адже ці книги зможуть потрапити у віддалені куточки херсонського села, де вчителька української літератури, скориставшись ними, матиме змогу якнайоб'єктивніше розкрити творчість майстрів слова нашого краю.
Зі словами вдячності на презентацію завітали автори, яким було присвячено нариси: В. Загороднюк, В.Кулик, А. Марущак. Вони схвально поставилися до праць дослідниці й зізналися, що навіть і не очікували такого гарного результату.
Привітати Олену Іванівну з дебютом прийшла рідна літературна студія “Кулішева криниця” (В. Братан, В.Москаленко, В. Волкова). До поздоровлень приєдналися також студія “Парус надежды”, вчителі школи № 41 і вихователі д/с № 7. Літературний критик, керівник “Литературной гостиной” Л.Федоровська та член Національної спілки письменників України Т. Щерба наголосили, що дослідницька праця дуже непроста і кропітка.
Прикрасою вечора стала пісня А. Марущака “Ні, не тому кохаю я тебе”, слова і мелодія якої зачарували усіх присутніх.
Свої книги Олена Шевченко з любов'ю підписала і подарувала нашому відділу з надією на подальшу співпрацю. Тож будемо сподіватися, що згодом з'являться не менш успішні нариси про славетні постаті нашої рідної Таврії.
Коментарі