Прийшла весна
Перший день весни... Хоч зима за вікном, сніг лежить, та все ж таки на душі вже відчувається тепло. Усі ми в очікуванні та підготовці до весняних свят. А от чи добре ми знаємо наші традиції? Спробуємо розповісти Вам дещо цікаве з цього приводу. Святкування приходу весни поширене у різних народів. У давніх слов'ян рік починався весною, березневе літочислення збереглося до 1409 року. Раніше у свідомості землероба новий трудовий рік починався з відродженням навколишньої природи і з пробудженням матері-землі від зимового сну, з першою оранкою і сівбою.
Наш народ створив чудовий образ весни — гарної молодої дівчини з вінком квітів. Вона бажаний і довгоочікуваний гість, її закликають дівчата піснями-веснянками, а діти зустрічають дарами.
Разом із пробудженням природи від зимового сну в Україні починали відзначати народні весняні свята, пов'язані з землеробським календарем, старовинними віруваннями, які супроводжувалися піснями, іграми, хороводами.
Свята:
4 березня — Казимира.
6 березня — Тимоша, Хоми, Весногрія. “Прийшов Хома, вважай, зими нема”.
9 березня — Івана Предтечі.
14 березня — Євдокії, Явдохи-плющихи. У цей день птахи повертаються з вирію. Яка погода того дня, таке й літо буде.
15 березня — Федота.
18 березня — Конона. Святкували власники коней.
22 березня — Сорок святих, або Сорок мучеників.
30 березня — Теплого Олекси.
31 березня — Кирила.
Якщо Вас зацікавила дана тема, звертайтеся до відділу документів з мистецтва. У нас Ви знайдете чимало цікавої та корисної інформації.
Коментарі