Пролог

 


О Володе Высоцком я песню придумать решил:
вот еще одному не вернуться домой из похода.
Говорят, что грешил, что не к сроку свечу затушил...
Как умел, так и жил, а безгрешных не знает природа.

 

Ненадолго разлука, всего лишь на миг, а потом
отправляться и нам по следам по его, по горячим.
Пусть кружит над Москвою охрипший его баритон,
ну а мы вместе с ним посмеемся и вместе поплачем.

О Володе Высоцком я песню придумать хотел,
но дрожала рука и мотив со стихом не сходился...
Белый аист московский на белое небо взлетел,
черный аист московский на черную землю спустился.

(Б. Окуджава)

 

 

Володимир Висоцький – особлива людина. Чи не в тому його особливість, що об'єднав його талант різні грані художника-співака, поета, актора, і що сплав цей виявився унікальним, неповторним, рідкісним і єдиним? Яким був Володимир Висоцький? Чи могла його доля бути інакшою? Багато людей задають ці питання і відразу розуміють, що відповісти на них так ніхто і не зможе.
Висоцький... Це ім'я – легенда. В честь нього називають вулиці, вершини гір, нову планету, морський танкер, театри... Співав правду, показував правдиво життя, не боявся сказати правду в очі, завдяки цьому Володимир Висоцький і став відомим у всьому світі.
Давайте пригадаємо всім відомі слова з пісні – «Коль дожить не успел, так хотя бы допеть». Так, Володимир Висоцький пішов з життя дуже рано, в 41 рік, залишивши після себе неоціненний творчий скарб і відданих фанатів. З тих пір встигло вирости нове покоління молоді, але й для них Володимир Семенович залишається кумиром, тому що говорить їхньою мовою, про їхні проблеми, зрозуміло й дохідливо, не «докучаючи мораллю»... За проханням читачів, відділ документів з мистецтва організував віртуальну виставку, присвячену В. Висоцькому - “Як дожити не встиг, так хоча б доспівати...”, мета якої – публічна інтернет-презентація різних видів документів з фонду нашої бібліотеки.
Час Висоцького не пройшов. Сьогодні ми не лише слухаємо Володимира Семеновича – ми його читаємо і бачимо той шлях, який був ним пройдений. Більше 30 років як немає з нами В. Висоцького, але все одно не залишає байдужим його голос, його погляд, його пісні... Чи це не доказ, що він «живіший» від усіх живих?

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031