Пролог

 


О Володе Высоцком я песню придумать решил:
вот еще одному не вернуться домой из похода.
Говорят, что грешил, что не к сроку свечу затушил...
Как умел, так и жил, а безгрешных не знает природа.

 

Ненадолго разлука, всего лишь на миг, а потом
отправляться и нам по следам по его, по горячим.
Пусть кружит над Москвою охрипший его баритон,
ну а мы вместе с ним посмеемся и вместе поплачем.

О Володе Высоцком я песню придумать хотел,
но дрожала рука и мотив со стихом не сходился...
Белый аист московский на белое небо взлетел,
черный аист московский на черную землю спустился.

(Б. Окуджава)

 

 

Володимир Висоцький – особлива людина. Чи не в тому його особливість, що об'єднав його талант різні грані художника-співака, поета, актора, і що сплав цей виявився унікальним, неповторним, рідкісним і єдиним? Яким був Володимир Висоцький? Чи могла його доля бути інакшою? Багато людей задають ці питання і відразу розуміють, що відповісти на них так ніхто і не зможе.
Висоцький... Це ім'я – легенда. В честь нього називають вулиці, вершини гір, нову планету, морський танкер, театри... Співав правду, показував правдиво життя, не боявся сказати правду в очі, завдяки цьому Володимир Висоцький і став відомим у всьому світі.
Давайте пригадаємо всім відомі слова з пісні – «Коль дожить не успел, так хотя бы допеть». Так, Володимир Висоцький пішов з життя дуже рано, в 41 рік, залишивши після себе неоціненний творчий скарб і відданих фанатів. З тих пір встигло вирости нове покоління молоді, але й для них Володимир Семенович залишається кумиром, тому що говорить їхньою мовою, про їхні проблеми, зрозуміло й дохідливо, не «докучаючи мораллю»... За проханням читачів, відділ документів з мистецтва організував віртуальну виставку, присвячену В. Висоцькому - “Як дожити не встиг, так хоча б доспівати...”, мета якої – публічна інтернет-презентація різних видів документів з фонду нашої бібліотеки.
Час Висоцького не пройшов. Сьогодні ми не лише слухаємо Володимира Семеновича – ми його читаємо і бачимо той шлях, який був ним пройдений. Більше 30 років як немає з нами В. Висоцького, але все одно не залишає байдужим його голос, його погляд, його пісні... Чи це не доказ, що він «живіший» від усіх живих?

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31