Головна Новини Хай буде мир в Україні

Хай буде мир в Україні

02.06.2023 13:29

Міжнародний день захисту дітей відзначається щорічно більш ніж у 30 країнах світу та є одним із найстаріших міжнародних свят. Основною метою проведення свята є нагадування про те, що діти мають рівні з батьками права на життя, релігію, освіту, відпочинок. Ми, дорослі, маємо турбуватися про дітей, а захист їхніх прав повинен стати одним із найголовніших наших обов’язків. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими, вільними та щасливими.
Щорічно 1 червня Гончарівка відзначає Міжнародний день захисту дітей, організовуючи пізнавально-розважальні заходи в рамках проєкту «Літо в бібліотеці». Цей рік не став виключенням. Хоч і не в стінах книгозбірні, а в далекій Польщі, організували акцію для українських дітей під назвою «Хай буде мир на Україні!». 
Діти дізналися про історію Міжнародного дня захисту дітей та його головну ідею, пограли у вікторину «Казковими майданчиками», а потім перемістилися до майданчика, де почали малювати. Всі активно взялися малювати та жваво обговорювати свої ідеї. Здавалось, що учасники ладні зображувати все й одразу. 
Дуже скоро на майданчику з’явилися фантастичні малюнки. Квіти миру намалювала Вікторія. Сонце, українську хатинку, квіти відобразив у своєму малюнку Роман. Прапор, троянди і гасло «Все буде Україна» намалював Дмитро. «Ми проти війни» – написала Валерія. 
Діти спільно намалювали загальний малюнок, на якому зобразили свої мрії: сонце, мирне небо,український прапор, квіти. Діти викрикували «Ми за мир на Україні! Ми за мир на всій Землі!» і бажали миру і щастя всім присутнім.
Більшість дитячих мрій – про Україну, мир, щасливе життя. Проте напередодні 4 червня – Дня вшанування пам’яті дітей, що загинули від російської агресії в Україні, ми не могли не згадати про те, що близько 500 дітей України росія вже вбила. Ще тисячі позбавила дому і зробила сиротами. Про це має знати весь світ, зокрема і діти. Хай свічки пам’яті про загиблих діток палають у серцях всіх українців, де б вони не перебували.
І це була єдина сумна нотка на заході, яка розчулила школярів. А взагалі, захід пройшов у дружній, невимушеній атмосфері і після його завершення смачне морозиво отримав кожний учасник заходу. Дитячі малюнки-мрії, залишені на асфальті, ще кілька днів будуть радувати перехожих.

Інтернет посилання

  1. Міжнародний день захисту дитини в Україні та в світі

  2. День захисту дітей

 

Календар подій

  12345
6 789 10 1112
1314151617 18 19
20 2122 23 242526
27 28 29 30