Хмельницький

Хмельницький (до 1794 р. – Плоскирів, з 1795 по 1954 рр. – Проскурів) був заснований у XV столітті як важливий пост, розташований на перетині торгових маршрутів. Тому місто завжди було і залишається великим промисловим центром України, однак воно захоплює й своєю історією, архітектурою та старовинними вуличками. І сучасне будівництво тут не стоїть на місці: ви побачите нові оригінальні споруди й скульптурні композиції, які прекрасно доповнюють основну концепцію міста. 

Детальніше

Архітектура

Як дивно спостерігати за сучасними хмельничанами, які кудись поспішають вулицями міста, не надаючи при цьому великого значення незвичайним архітектурним пам'яткам, що їх оточують. Але ж приїжджаючи в Хмельницький, ніби потрапляєш до іншої реальності. Тут минуле плавно перетікає в сучасність, і створюється відчуття подорожі часом. А прогулюючись повільно провулками та бульварами міста, ви відкриєте для себе багато нового.

Тож, опиняючись у новому місті, нам складно прийняти рішення, з чого ж почати знайомство з ним. Безумовно, перше, що приверне вашу увагу в цьому славетному й затишному куточку Хмельниччини – старовинні будівлі, з якими ми зараз ознайомимось.


11 пам'яток Хмельницької області


Пам'ятники Хмельницького


Цікаві факти

  1. У центрі міста є місця для підзарядки мобільних пристроїв – лавки, що працюють на сонячних батареях: фотоелементи перетворюють світло на електрику. У разі необхідності кожен громадянин може зарядити свій телефон за будь-якої погоди і в будь-який час доби. Лавочки обладнані USB-портами і є антивандальними – захищені протиударним склом.
  2. Хмельницький виграв 2021 Europe Prize – найвищу нагороду, яку щорічно присуджує Парламентська Асамблея Ради Європи містам, що активно просувають європейські цінності. Відзначається, що Хмельницький плідно співпрацює зі своїми 13 містами-побратимами: Силістрою (Болгарія), Руставі (Грузія), Шауляй (Литва), Бєльці (Молдова), Цеханув (Польща), Бор (Сербія), Манізес (Іспанія), Крамфорс (Швеція), Старобільськ (Україна), Кармел (Ізраїль), Акваскальєнтес (Мексика), Модесто (США) і Шицзячжуан (Китай).
  3. У Хмельницькому з'явився власний супергерой – Хмельмен. Він не рятує людство, бо має іншу місію – рекламувати місто і залучати туристів. Хмельмен охоче ​​показує пам'ятки Хмельницького, містян і туристів завжди зустрічає з гарним настроєм, і вони відповідають взаємністю. Своє справжнє ім'я супергерой не називає, просто каже, що він – зразковий дух Хмельницького. Яскравий червоний плащ, на обличчі – маска, а на голові – справжня гетьманська шапка, тож повз героя в облягаючому костюмі не може пройти без емоцій жодна жінка.

Мурали

Із 2014 року в місті почали з'являтися сучасні об'єкти стріт-арту. Перші з муралів були створені в межах мистецького фестивалю «Республіка», на який зібралися художники з усієї України. Сьогодні ж народження вражаючих стінописів стало доброю традицією Хмельницького, і це місто вже сміливо можна назвати столицею муралів Поділля.

Історія створення муралів у Хмельницькому охоплює вже майже 7 років. За цей час у місті з'явилося близько двох десятків малюнків. Там, де раніше «красувалися» старі стіни, тепер милують око справжні шедеври. Робили їх як місцеві художники та волонтери, так і митці й добровольці з інших міст України.


Музеї Хмельницького


Металеві скульптури Миколи Мазура

Творіння хмельницького художника і скульптора Миколи Мазура є своєрідною «родзинкою» міста. Вони – унікальні і неповторні. Під час роботи над композиціями автор використовував різноманітні матеріали: труби, колеса, пружини, поршні, підшипники, баки, резервуари, зношені автодвигуни тощо.

Багато хто знає, що нині модною, популярною і перспективною є ідея recicle life, тобто переробки вторсировини. Але Мазур у кінці 1970-х років вирішив дати металобрухту друге життя іншим, більш креативним способом. Вийшло оригінально і досить утилітарно.

Детальніше

Театри Хмельницького


Фестивалі


Зірки

Хмельницький регіон відомий талановитими жителями. Дехто працює та розвивається на малій Батьківщині, інші – шукають щастя у столиці. Ми пропонуємо познайомитися з найбільш яскравими зірками шоубізнесу, які народилися у Хмельницькому та області.


Завершити нашу подорож хочеться мультфільмом, створеним Вадимом Подзігуном та учнями класу пластилінової анімації Хмельницької дитячої школи образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва.

P.S.: Це місто – немов птах фенікс, який знову відроджується, про що свідчить його насичена історія. Хмельницький неодноразово переживав пожежі та руйнування, але завжди повставав!


Виставку підготувала Курашова І.Ю.

Календар подій

     1 2 3
4 567 8 9 10
11 12 131415 16 17
1819 20 21222324
25 26 2728293031