Львів

На мапі світу існують місця, де сьогодення легко та гармонійно сплітається з минулим – саме таким вимальовується місто Львів. Колишня столиця Галицько-Волинського князівства, яка розкинулася біля підніжжя Замкової гори, заснована 1256 року. Назвав місто великий князь Данило Галицький на честь свого сина Лева.

Самобутність та оригінальність Львова створили ідеальний образ міста-музею, де знаходиться величезна кількість пам’яток культури.

Львів – одне з найпрекрасніших міст України! Тут відчувається європейський шарм, любов до краси й гармонії. Життя в місті тече з якимось величним спокоєм. На вулицях панує романтичний, дещо сентиментальний настрій.

Відвідавши Львів, ніби потрапляєш у казку: вузькі вулички, облямовані старовинними будинками, та незабутні аромати кращої львівської кави... Це місто, яке неможливо забути і яке назавжди залишається в серцях тих, хто хоча б раз побував тут.


Свою горду назву Львів носить вже не одне століття. Царя звірів можна зустріти скрізь – на лавочках, будинках, дверних ручках, у вигляді малюнків, скульптур тощо. Дослідники стверджують, що через кількість лев'ячих зображень Львів навіть може претендувати на внесення до Книги рекордів Гіннеса. І не дивно, адже в місті можна побачити близько 4,5 тисячі левів, і кожен із них має свою унікальну історію.


Архітектура Львова

Багатством Львова завжди була різноманітність етнічних, національних та релігійних громад, якої не зустрічається в жодному іншому європейському місті. Упродовж багатьох століть тут мешкали поляки, українці, німці, євреї, вірмени, шотландці, валахи, угорці, чехи, греки. У Львові асимілювалися нащадки італійських, швейцарських та німецьких архітекторів, які приїжджали сюди на заробітки, створюючи неповторні архітектурні ансамблі, храми, житлові будинки.

Львів нагадує полотно художника-імпресіоніста з різноманіттям відтінків, що зливаються в живу, соковиту й хвилюючу картину. У неї вплетені храми і палаци, музеї і парки, театри і кав'ярні, легендарна львівська бруківка і квіткові вазони, неповторний місцевий діалект і розмірений життєвий ритм.

Архітектура Львова складалася віками, і кожна з епох вносила у його панораму нові своєрідні барви. Поширенню культурних взаємозв'язків сприяли жваві міграційні процеси в середовищі талановитих будівельників та майстрів живопису. Львів поєднує у собі безліч різних культур, які, органічно переплітаючись, створюють його власну, неповторну культуру.

Дерев’яні храми Львова у фотооб’єктиві

Класифікація архітектури Львова за роками побудови

Найбільш незвичні будинки Львова


Цікаві факти про Львів

  • Голлівуд замовляє спецефекти для своїх кінофільмів саме у Львові. Такі популярні голлівудські фільми, як «Гаррі Поттер», «Халк», «Спайдермен» отримали своє програмне забезпечення у Львові. Львівські IT-спеціалісти працюють на замовлення голлівудської кіноіндустрії від 2004 року.
  • Львів – місто музики. Саме тут було створено легендарний рок-гурт сучасної України – «Океан Ельзи». Звідси розпочинали свою музичну діяльність гурти «Скрябін», «Плач Єремії», «Брати Гадюкіни» та інші.
  • У Львові відбувся перший український футбольний матч. Сталася ця знаменна футбольна подія 14 липня 1894 року у Стрийському парку. Зіграли між собою дві команди – Львова та Кракова. Львів’яни здобули чисту перемогу.
  • Львів – винахідницьке місто. Саме у місті Лева вперше в історії винайшли гасову лампу, запустили першу повітряну кулю, започаткували перший готель, запустили перший трамвай, зустріли перший в Україні потяг, заснували перший професійний театр та відкрили першу школу.
  • У Львові встановлено єдиний в Україні пам’ятник Пабло Пікассо. Також Львів славиться своїми оригінальними неповторними скульптурами – пам’ятник усмішці, скульптура-рюкзак, пам’ятник сажотрусу.
  • Львів – друге за перспективою місто в Україні (перше у Києва) щодо розвитку IT-технологій. У цій сфері працює понад 11 тисяч ІТ-спеціалістів, які мешкають у Львові. До слова, львівським ІТ-програмістам належить винахід мобільного додатку «Скайп».
  • Львів фігурує у Всесвітній Книзі рекордів Гіннеса. Зокрема, у Львові відкрили перший у світі Музей сала, де зберігається найбільше серце-сало: його товщина – 55 см, висота – 85 см. Також у Львові на щорічному міському Святі пампуха, яке проходило взимку 2010 року, організатори і учасники виклали малюнок із використанням понад 7 тисяч пампушок. Розмір малюнку – 4 на 10 м. Ця подія теж потрапила до Книги рекордів світу.
  • У Львові існує вулиця з кількома назвами. І її родзинкою є те, що назви додаються кожного року. Колишня львівська вулиця Архівна тепер іменується як Бергмана, Фелліні, Трюффо, Іллєнка, Параджанова і Тарковського.
  • Львів – це маленький Париж, Львів – близнюк Праги, Львів – це старенький Краків і… Львів – це темпераментний Лондон. Саме Львів називають Другим Туманним Альбіоном Європи. Тому що у Львові випадає найбільше в Україні дощу. Львів’яни навіть прижартовують: «У Львові дощ почав падати ще 1256 року» (перша архівна згадка про місто Лева).
  • Перший мазохіст народився у Львові. Таке поняття, як мазохізм, має прямий вихід зі Львова. Саме тут народився, жив і працював знаний у всьому світі Леопольд Фон Захер Мазох, відомий своїми неординарними вподобаннями та інтересами. Завдяки йому й пішов сам термін «мазохізм».
  • Львів'яни не без гордості розповідають, що в їхньому місті є «друга статуя Свободи», але, на відміну від нью-йоркської сестри, вона ніби «сидить» на даху Музею етнографії та ще й в обіймах двох чоловіків. Насправді це – символ ощадливості й банківського успіху. Автором львівської скульптурної групи є Леонард Марконі. Встановили її на будівлі Галицької ощадної каси наприкінці XIX століття. У радянські часи у Львові жартували, що «в СРСР навіть Свобода сидить».
  • За час свого існування Львів побував частиною 8 держав: Галицько-Волинського князівства, Австро-Угорської імперії, Польщі, Росії, під нацистською окупацією, ЗУНР, СРСР і незалежної України. Саме цим зумовлена ​​дивовижна еклектичність міста, яка проявляється у всьому: в архітектурі, кухні та навіть місцевих діалектах.
  • Перший в Україні журнал мод родом зі Львова. «Вісник мод паризьких» публікувався польською мовою 1-го та 16-го числа кожного місяця, згодом – раз на два тижні, у четверг. Налічував спершу чотири, потім вісім чорно-білих сторінок, а також кольорову вставку з малюнками найпопулярніших костюмів роботи львівського графіка Кароля Ауера, чеха за походженням. Обов’язково подавалися викрійки з порадами для кравчинь.

Музеї

Львів – володар величезної кількості музеїв, присвячених майже всім сферам життя: історії, краєзнавству, зброї, медицині, книгам, аптечній справі, археології та багато чому іншому. Вони стали важливими сполучними ланками між теперішнім і минулим. Відвідування музеїв Львова, цього маленького Парижа, побудованого з європейським шармом, гармонією в усьому і дивним тонким ставленням до краси, – це завжди подія, що надовго залишається в пам'яті.

Львову, як і будь-якому місту епохи Середньовіччя, часто доводилося захищати свої території. Сьогодні про ті часи нагадує Міський арсенал, що служив для зміцнення кордонів. Поруч із арсеналом працювали майстерні з відливу гармат, тут знаходилася і в'язниця, в одному з приміщень якої жив міський кат.


Фестивалі у Львові

Веселитися, запалювати і відриватися хочеться зі «своїми» людьми. Необов'язково це – рідні, друзі та знайомі. Однодумців у Львові збирають фестивалі. Що «качає» вас: музичні вайби, гік-культура, б'юті-індустрія? Якими б не були захоплення, фест збере тих, хто їх поділяє. Є і такі заходи, що наповнюють радістю і щастям кожну людину. Наприклад, індійське свято фарб Холі. Ніхто не піде з нього без посмішки і різнобарвного настрою.

Львів називають фестивальним серцем України! Це й не дивно, адже фестивалі у місті Лева влаштовують постійно та грандіозно. Мабуть, не вистачить пальців обох рук, аби їх всіх перелічити! Мова йде і про масштабні свята, на які з’їжджаються тисячі туристів зі всієї Європи, а також і більш локальні, які вже популярні серед місцевих!

Кожного року число фестивалів у Львові зростає, а це – час незабутніх вражень, яскравих емоцій та позитивного настрою! Тому гайда фестивалити!

Зима

  • Фестиваль «Спалах Різдвяної Звізди» – щорічне свято-парад Різдвяної Зірки у Львові, що проходить на центральних вулицях і площах міста в межах різдвяних святкувань 7-9 січня, які мають назву «Велика Коляда». Зазвичай основне дійство фестивалю – це урочистий парад звіздарів, що несуть Різдвяні Зірки ручної роботи, які представлені не тільки галицькими різдвяними експонатами, але й роботами майстрів з інших регіонів України. Завершується дійство конкурсом найгарнішої Зірки. Упродовж усього параду учасники співають різноманітні колядки і вітають містян та гостей Львова з прийдешніми святами.

  • Міське Свято Пампуха – щорічний фестиваль львівського пампуха (традиційної різдвяної випічки на Галичині), який проходить у межах різдвяних святкувань. Відбувається щорічно з 7 по 9 січня. Дійство проходить у центрі Львова на площі Ринок. У рамках свята відбуваються галицькі частування найрізноманітнішими пампухами, виставка-конкурс найоригінальніших пампухів і традиційні змагання з поїдання пампухів на швидкість. Також свято супроводжується галицькою колядою, виступами вертепів та святковою ходою звіздарів.

  • Свято Шоколаду – щорічний фестиваль шоколаду для справжніх гурманів та ласунів, який немає приуроченої дати, а відбувається традиційно в різні пори року. Часто його організовують на День святого Валентина. Проходить найсмачніший львівський фестиваль на території Палацу Потоцьких (сучасна Галерея мистецтв, що на вул. Коперника, 17), триває три дні та пропонує учасникам фесту такі шоколадні забави: майстер-класи з виготовлення шоколадних виробів, традиційне колективне створення і поїдання найбільшого шоколадного витвору, різноманітні конкурси та розваги для малечі та їхніх батьків. Також є можливість придбати оригінальні шоколадні вироби та скуштувати безліч шоколадних напоїв.

Весна

  • День міста припадає на початок травня. Святкує Львів свій день народження цілих три дні. Свято є відкритим заходом, на якому проходять концерти відомих українських рок-, поп- та етногуртів, відбуваються різні забави для дорослих і малечі, вистави вуличних театрів та цікаві квести. Окрім цього, на певних локаціях проводять майстер-класи. Усі бажаючі можуть повправлятися у кавоварінні, козацькій стрільбі, виготовленні глиняних виробів тощо. Також у ці дні на центральних вулицях міста відбувається святкова хода.

  • Фестиваль писанок + фестини «Велика гаївка» – традиційні великодні фестивалі для Львова, що проходять у Шевченківському Гаю (музеї народної архітектури та побуту під відкритим небом) та на центральних площах Львова. Львів’яни і гості міста мають змогу впродовж трьох фестивальних днів розважити себе великодніми співами, поводити гаївки (традиційний західноукраїнський пасхальний танець-співанка), взяти участь у виготовленні та розписі великодніх писанок, ба навіть – показати свій виріб на писанковому конкурсі. Також свято супроводжується галицьким частуванням традиційними пасхальними стравами, проходять різні конкурси та концерти. Впродовж пасхальних свят триває Великодній ярмарок.

  • День батяра – львівський фестиваль вуличних гульвіс, так званих батярів, який відбувається в межах святкування Днів Львова на початку травня. Тривають батярські гостини 2 дні. У цей час відбуваються справжні батярсько-джентельменські баталії в центрі Львова: пивні конкурси, конкурси зі стрільби, майстер-класи із залицяння до панянок, батярські паради, запальні танці та веселі галицькі співанки. Кожен охочий може долучитися до святкувань, взяти участь у будь-якій батярській звитязі, а в кінці – навіть отримати посвідчення Спражнього львівського батяра. День батяра у Львові – це найбешкетніший міський фестиваль, де добрий гумор і екстравагантні манери правлять забавою, яка не залишить вас байдужим.

  • Міжнародний дитячий фестиваль – це 5 днів і майже півтисячі розваг для дітей та їхніх батьків, які відбуваються у середині травня й дарують дітям неймовірні емоції і враження. Під час фестивалю ви зможете відвідати традиційні дитячі читання під назвою «Книгоманія», взяти участь в акції «Книжка від зірки» та вікторині «Візьми і читай!», спільно виготовити рекордну дитячу аплікацію і придбати улюблену літературу на ярмарку дитячої книги «Форум – дітям». Також усі маленькі умільці можуть позмагатися в різноманітних мистецьких ремеслах: танцях, співах, театральній грі, малюванні тощо.

  • Міжнародний фестиваль «Флюгери Львова»  – традиційний щорічний фестиваль етно- та джазової музики, який впродовж перших 4-ох днів травня розважає львів’ян та гостей міста. Гарною традицією став захід «Ранкове прокидання», на якому щоразу своїми піснями будить Львів український музичний колектив «Мертвий Півень». Приймає гостей та учасників невеличкий дворик Ратуші на площі Ринок. Зазвичай перші фестивальні дні є платними, наступні – безкоштовними. У рамках фестивалю відбуваються також різноманітні забави: театральні виступи вуличних театрів, музичні перформанси, відкриті літературні читання, діє сувенірний ярмарок та ярмарок їжі.

  • Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози Львова» – чи не найстаріший та найтриваліший фестиваль міста, який збирає у Львівській національній філармонії десятки міжнародних виконавців та оркестрів класичної музики. На сцені філармонії майже місяць (травень-червень) звучать твори знаних маестро класики, виконуються різноманітні інтерпретації, звучать прем’єри, лунають відомі композиції світової класичної музики у різних жанрах і напрямах. До цього фестивалю Львів готується найретельнішим чином, а тому й квитки на виступи улюблених виконавців можна придбати заздалегідь.

Літо

  • Гастрономічний фестиваль «Львів на тарілці» – львівський фестиваль для справжніх гурманів, який проходить на центральних площах і вуличках міста у спекотну пору року, зазвичай – у червні. Упродовж чотирьох фестивальних днів львів’яни та гості міста можуть досхочу посмакувати шедеврами галицької традиційної кухні, скуштувати закарпатські страви, оцінити вишукану європейську кухню чи придбати східних смаколиків. У межах гастрономічного фестивалю діє вулична кухня під відкритим небом, де можна купити їжу на будь-який смак. Також ви зможете поласувати стравами автентичної кухні за спеціальною фестивальною ціною у певних львівських рестораціях. Для цього діє щорічна «Гастрономічна мапа» – система лояльності в межах фестивалю. Традиційно для всіх охочих проходять шеф-тренінги, кулінарні конкурси, колективне приготування «страви року», а наприкінці – святкова «Гала-вечеря».

  • Міжнародний фольклорний фестиваль «Етновир» – один із найбільших щорічних фольклорних фестивалів України, який збирає у Львові справжніх поціновувачів етномузики. Фестиваль триває 4 дні і проходить у межах святкувань Дня Незалежності України. На центральних площах і вуличках Львова збираються найпалкіші шанувальники національної музики, а розважають публіку різні українські та зарубіжні етноколективи. Окрім музики та пісень, є ще танці, де кожен охочий може навчитися будь-якому національному танку. Також фестиваль супроводжується урочистою ходою у вишиванках, різноманітними конкурсами та народними забавами. Традиційно гостинні кнайпи Львова пригощають усіх смачними наїдками та напоями.

  • Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів «Wiz-Art» – щорічний літній фестиваль короткометражного кіно, на якому представляють свої роботи як відомі кіномайстри, так і режисери-початківці. Проходять фестивальні кінопокази в актових залах Палацу мистецтв (Палац Потоцьких), тривають 4 дні наприкінці липня. Окремо відбуваються конкурсні сеанси, окремо – презентаційні стрічки. На фестивалі свої кінороботи представляють режисери всього світу. Поза кіношними кулісами можна поспілкуватися з акторами, сценаристами, режисерами, піти на будь-яку тематичну пресконференцію, вечір-зустріч тощо. Родзинкою цього фестивалю за традицією стали нічні покази та перформанси.

  • Міжнародний фестиваль ретро-автомобілів «Леополіс Гран-прі» – одна з найяскравіших подій у Львові, що відбувається на вулицях міста впродовж двох днів у червні. Це захоплюючий парад ретро-автівок з усього світу, які святково курсують вулицями міста. На фестивалі зазвичай представлені різноманітні марки – від старих колекційних авто до тюнінгованих ретро-моделей. Упродовж двох фестивальних днів учасники демонструють захоплюючі авто-шоу, беруть участь у перегонах та екскурсійно-навігаційних квестах. Традиційно відбувається конкурс найкращої автівки, де оцінюється не тільки машина, її технічні характеристики, але й сам власник-водій, який повинен бути у не менш цікавому та екстравагантному костюмі. У рамках цього фестивалю проходять різніоманітні тематичні пресконференції та зустрічі для журналістів зі спеціалізованих автомобільних видань.

  • Міжнародний джазовий фестиваль «Alfa Jazz Fest» – направду одна з найгучніших музичних подій у Львові та найбільший джазовий фестиваль міста. Подія відбувається традиційно у середині червня і триває 4-5 днів. На фестиваль з’їжджаються відомі українські та закордонні джазові виконавці й гурти, які представляють публіці свою музику на щоденних концертах. Насолодитися досхочу добротним джазом можна на двох локаціях Львова: у Парку культури ім. Богдана Хмельницького, де діє головна сцена (зазвичай вхід платний), та на площі Ринок, де відбуваються безкоштовні концерти. Квитки на головну джазову подію Львова варто купити заздалегідь у концертних касах свого міста.

Осінь

  • Львівський тиждень моди «Lviv Fashion Week» – фестиваль моди у Львові, який проводиться двічі на рік (навесні й восени). Впродовж «модного тижня» місту демонструють оригінальне вбрання, взуття та аксесуари відомі українські й закордонні дизайнери. Також у показах беруть участь і дизайнери-початківці, які мають змогу «засвітитися» у відомих дизайнерських колах. Фестиваль моди є закритим дійством, але квитки на покази може придбати кожен охочий. Додатковим бонусом є можливість стати власником дизайнерських речей і познайомитися з відомими людьми у сфері моди. Також фестивальне модне дійство доповнюють виставки сучасного мистецтва – живопису, фотографії, графіки тощо.

  • Міське свято «На каву до Львова» – щорічне «найароматніше» свято Львова, на якому три дні кава править життям міста. Відбувається традиційно наприкінці вересня, локація – площа Ринок. Окрім кавового ярмарку, де представлена найрізноманітніша кава від популярних кав’ярень та виробників, у Львові в цей час відбувається змагання у кількох номінаціях за найкращу кав’ярню міста. Кожен охочий може офіційно проголосувати за вподобаний заклад. Кавові частування супроводжуються концертами та різноманітними змаганнями із приготування кави. Також відбувається конкурс «Найкращий баріста». Номінантів церемоніально нагороджують Кавові король і королева.

  • Патріотичний фестиваль «Лента за лентою» – вересневий локальний фестиваль, який збирає у своїх колах всіх патріотів України, піднімає український дух і відтворює історію української незламності та непокори перед ворогом. Зазвичай учасники фестивалю посеред центральних площ Львова розбивають польові шатра, варять на відкритому вогні різноманітні страви, співають пісні, вправляються у рукопашному бою, вчаться стріляти. Між учасниками фестивалю відбуваються показові театралізовані змагання, історичні квести, різні розважально-спортивні батли. Усе триденне дійство супроводжується традиційними патріотичними заспівами, поетичними читаннями та лекціями відомих істориків на тему визвольних змагань України.  До слова, активну участь у фестивалі можуть брати й дівчата.

  • Форум видавців у Львові – найбільша літературна подія не тільки Львова, але й усієї країни. Книжковий форум – це безліч зустрічей з українськими та закордонними літераторами, різноманітні читання, майстер-класи, літературні конференції та багато інших цікавих заходів. У рамках форуму щорічно проводиться конкурс на найкращу книгу в кількох номінаціях, розіграш квитків на приватні літературні зустрічі, концерти, виступи тощо. Найвизначніша літературна подія року зазвичай відбувається у першовересневі чотири дні та супроводжується грандіозним літературним ярмарком. Місце проведення – Палац Потоцьких та «100-метрівка» на проспекті Свободи.

  • Свято сиру і вина – щорічний жовтневий фестиваль сиро-винного промислу Львівщини. Проводиться на території Палацу мистецтв (Палац Потоцьких). Організатори пропонують відвідати 3-денний захід із частуванням сиром, сирними виробами, вином. Тут можна придбати екологічно чисту продукцію місцевого виробництва на традиційній виставці-ярмарку, взяти участь у кулінарних майстер-класах та конкурсах, побувати в сироварній артмайстерні, а також – долучитися до традиційного випікання львівського сирника, яким потім зможе безкоштовно поласувати кожен гість фестивалю. Окрім цього для всіх – гарна львівська забава, концерти та шоу.

  • «Ніч у Львові» – ексклюзивний фестиваль музеїв у Львові, протягом якого кожен охочий може відвідати будь-яку музейну установу Львова чи Львівщини безкоштовно. Проходить два рази на рік: влітку та восени. Окрім денних музейних відвідувань, для екскурсантів відкриті всі туристичні музейні об’єкти вночі. І саме у нічний час відбуваються найцікавіші заходи в цих музеях: костюмовані екскурсії, театральні перформанси, вогняні шоу, історичні квести тощо. Подібним львівським заходом є «Вихідні за півціни»: окрім акційної ціни на вхідні квитки до музеїв міста, Львів пропонує спеціальні цінові пропозиції на відвідування певного переліку ресторацій, вистав, концертів, знижки на проживання у готелях та хостелах.


Львів і знаменитості

Упродовж багатьох віків Львів був традиційно багатий на мистецьке життя. Тут творили відомі у всьому світі скульптори та живописці, композитори писали безсмертні музичні твори, письменники створювали світові шедеври, а вулицями міста постійно лунала музика. Музика, що часто випереджала свій час та епоху. Тож ми представляємо вам 10 найвідоміших (на наш погляд) музичних діячів Львова за останні 100 років. Звісно, цей список можна продовжувати до нескінченності…

Нероздільні з театральним Львовом імена видатного українського режисера Леся Курбаса, репресованого радянською владою, одіозного театрального режисера сучасності Романа Віктюка, актора театру і кіно Богдана Ступки, який до 1978 року жив у Львові. Засновником Львівської школи скульпторів у середині XVIII ст. був Йоганн Пінзель (у місті є музей скульптора), понад 40 років прожив у Львові видатний український художник-імпресіоніст Іван Труш. Письменники і художники, архітектори і етнографи, наукові та політичні діячі, шахісти і спортсмени – львівський ресурс видатних особистостей просто невичерпний. Місто немов сконцентрувало в собі потужну творчу енергію, як і личить справжній культурній столиці. Прогулюючись відшліфованою століттями львівською бруківкою, тільки уявіть собі на мить, що колись цими ж шляхами ходили Бальзак і Моцарт, Іван Франко і Леся Українка...


Живопис

Королівське місто Лева завжди надихало художників до творчості. Замиловані красою міста митці неодноразово зображували на своїх полотнах архітектуру, вулички, природу Львова чи просто побут його мешканців. Їхні роботи – це надзвичайно цінні твори, адже передають наступним поколінням дихання часу, атмосферу місця, показують, яким був Львів у різні часи і якими були люди, котрі жили у ньому.

10 художників минулого, які створили унікальні зображення Львова


Мурали

Відкрийте для себе Львів із кольорового та поетичного боку. Ми покажемо, як у вулички XIII століття гармонійно вписалися сучасне мистецтво та поезія. Мурали і література на стінах, княжий Львів та середньовічне місто... Навколо стареньких балконів – кольорові штрихи і цікаві зображення, а стіни, котрі ще пам’ятають часи Австрії та Польщі, говорять про почуття. У Львові – новий стріт-арт. Графіті на стінах – незвичайні, на них пишуть вірші, малюють мурали. Такі, що беруть за душу, такі, що надихають. Чи є їм місце поміж старовинних будівель та історичних пам'яток? Давайте подивимось!


Театр

Театральне мистецтво ще з часів Давньої Греції приваблювало глядачів. Адже у виставі режисер, драматург, актори та художник намагаються подивитися на життя під іншим кутом зору, розповісти про нього образною мовою, змусити глядача думати і переживати.

Згадайте, з яким трепетом та передчуттям дива ви йдете до театру… Там перед вами відкривається інший світ, який існуватиме в тому ж часі та просторі, що і ви самі.

Оперний театр у Львові – це справжня окраса міста. Він приховує безліч таємниць і має багату історію! Тут виступають зірки світового масштабу, він вабить до себе поціновувачів мистецтва з усієї країни та закордону, і кожен турист міста Лева обов'язково робить як мінімум одну фотографію театру.

Цікаві факти

  • Оперний театр побудували в центрі міста за проєктом геніального архітектора Зиґмунта Ґорґолевського. Тільки він винайшов спосіб, як загнати річку Полтву під землю і побудувати величний будинок у серці Львова. Річка досі протікає під театром, і її можна навіть побачити!
  • Оперний театр у Львові збудували за три роки і відкрили в 1900 році. Будівля виконана в поєднанні стилів бароко і ренесанс.
  • Першою на сцені Оперного театру була поставлена ​​драматична опера «Янек». Опера оповідала про життя карпатських жителів у Верховині. Постановкою займався В. Желенський, а О. Мишуга став виконавцем головної чоловічої партії.
  • Зовнішні стіни Оперного театру декоровані скульптурними постатями, балюстрадами й нішами. Фасад будівлі несе в собі важливе естетичне навантаження. Над головним його карнизом підносяться скульптури муз із найскладнішою композицією «Радість і страждання життя».
  • Львівський оперний театр зображений на всіх купюрах номіналом 20 гривень.
  • Зал оперного театру у Львові може вмістити до 1800 людей.


Львів для кожного означає щось своє – велич історичної архітектури, гордість за славетних земляків чи звичайний затишок вуличок з ароматними кав’ярнями. Це місто, де кожен може знайти свою мить, яка запам’ятається назавжди. Це місто, яке шанують його городяни, і вони готові ділитись його красою з іншими.

Виставку підготувала Курашова І.Ю.

Календар подій

12345 6 7
8 9 1011 12 1314
15 161718192021
22232425262728
2930