Головна Новини «Нехай мої струни лунають!»: музично-поетичний вечір до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

«Нехай мої струни лунають!»: музично-поетичний вечір до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

23.02.2021 16:07

25 лютого виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – Лариси Петрівни Косач, яка вражала й дивувала своїх сучасників, як сяйлива зірка першої величини, що сходила на небо української поезії. До відзначення цієї знаменної дати на державному рівні долучилася й Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара. У наших стінах відбувся музично-поетичний вечір під символічною назвою «Нехай мої струни лунають!».

Цього дня ми не тільки розповідали про унікальну творчість та згадували історію життя видатної поетеси, а й трішки уявили буття маленької Лесі, переглядаючи мінівиставу у виконанні акторів Херсонської дитячої кіношколи «Kherson Art TV School».

Згадали й про Лесину «30-літню війну». Така сторона життя поетеси, як боротьба з тяжкою хворобою, варта нагадування, бо в цій боротьбі проявилася сила духу, що зробила з неї велику людину.

Розповіли сьогодні й про всю унікальність творчості Лесі Українки. Але ж, безперечно, жоден, навіть найкращий опис, неспроможний замінити живого звучання! Тож, на нашому вечорі звучали вірші, пісні, інструментальні музичні твори та відбувалися мінівистави.

Багатьом надала творчої наснаги діяльність Лесі Українки. Надихнула вона й поета, літературознавця, голову Херсонської обласної організації Національної спілки письменників Василя Загороднюка та поета, перекладача, заслуженого діяча мистецтв України Валерія Кулика. У їх виконанні усі присутні почули авторські поетичні твори «Танець Перелесника і Мавки» та «Одержима словом».

Піснею пісень української драматургії заслужено вважають твір Лесі Українки «Лісова пісня». Це – справжня музична ораторія. Вона посідає виняткове місце не тільки у творчості поетеси, а й у всій українській літературі. «Лісова пісня» вперше була поставлена у 1914 році режисером М. Садовським на сцені Київського театру драми.

10 років тому Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. Миколи Куліша започаткував показ вистав просто неба у Лісовому театрі, що знаходиться в Олешківському лісі. Першим повноцінним проєктом, створеним спеціально для цієї сцени, стала вистава режисера Сергія Павлюка саме за даним твором Лесі Українки. Справжньою окрасою нашого музично-поетичного вечора став монолог Мавки у виконанні артистки драми Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олени Пасько.

Усі часи вимагали таких жінок, якою була Леся: героїчних маленьких поборниць тліну. Вони були потрібні й за життя Лесі Українки. Вони потрібні й сьогодні! Лесина мрія стати піснею здійснилася! Багатоголосною піснею лунає її поетичне слово по всьому світі – воно втілюється у творах, надиханих її співучою музою, її безсмертним генієм…

Від імені Гончарівки висловлюємо щиру подяку усім, хто брав участь у заході, а це:

  • народний артист України Харіс Ширінський;
  • заслужена артистка України Олександра Тарновська;
  • заслужена артистка України Тетяна Григор’єва;
  • артистка драми Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру Олена Пасько;
  • артистка Херсонської обласної філармонії Ірина Костюк;
  • юні актори дитячої кіношколи та їх керівники Олена Протопопова та Оксана Наливайко;
  • студентка першого курсу факультету культури і мистецтв Херсонського державного університету Тетяна Кондакова.

Окрема подяка від нас за чарівний музичний супровід камерному оркестру «Гілея» Херсонської обласної філармонії під диригуванням Владислава Белявського.

Ведучими заходу сьогодні були: студент третього курсу факультету культури і мистецтв Херсонського державного університету Сергій Доценко та провідний бібліотекар відділу мистецтв Гончарівки Ольга Руптанова.

Щиросердно дякуємо усім, хто завітав до нас сьогодні! До наступних зустрічей!

Репортаж телеканалу "Суспільне Херсон"

Провідний бібліотекар відділу мистецтв
Ольга Руптанова

Календар подій

12345 6 7
8 9 1011 12 1314
15 161718192021
22232425262728
2930