Пісні для дітей: веселі нотки


А пісня - це душа. З усіх потреб потреба.
Лиш пісня в серці ширить межі неба.
На крилах сонце сяйво їй лиша —
Чим глибше пісня, тим ясніш душа.

Іван Драч

Пісня має дивовижну силу впливу. Вона будить в людині життєрадісність, породжує мужність, дає романтичне піднесення, виражає думки і настрої, викликає як радісні, так і сумні почуття. Діти потребують справжніх пісень. Від того що слухає і співає дітвора залежить формування їх смаків і виховання успішної та впевненої в собі особистості.
Колекція нот для дітей, що зберігається у відділі мистецтв, і ті ноти, які ми пропонуємо у віртуальній виставці «Пісні для дітей», наповнені яскравою художньою образністю і сюжетною різноманітністю поетичних текстів, які віддзеркалюють гумористичні, веселі, жартівливі, ліричні настрої. Їхня художньо-змістова сторона націлена на естетичне виховання, формування культури поведінки учнів у школі, за межами школи, в громадських місцях, вдома.
Наша мета - допомогти музичним керівникам, вихователям, учителям музики загальноосвітніх шкіл, дітям та їх батькам поповнити пісенний репертуар за темами, жанрами з урахуванням певних вікових груп дітей.
 

1. Пісенна колекція

Незаперечний факт, що пісня потрібна дитині для збагачення духовного світу, розвитку творчих здібностей, пробудження почуття любові до Батьківщини, до краси навколишнього світу. Пісня приносить велику радість. Вона впливає на становлення особистості в дошкільному віці і збагачує почуття та уявлення школярів.
Музичне виховання здійснюється в певній послідовності, враховуючи вік дітей. Першим етапом є дошкільні заклади. Саме тут починаються перші кроки дитини у світ музики. Музичні керівники прагнуть зацікавити дітвору і роблять все можливе для їх всебічного розвитку.
Другий етап – це школи, роль яких у створенні основ інтелектуального, культурного, музичного розвитку всіх дітей дуже велика.
В розділі «Пісенна колекція» вміщені нотні збірки, репертуар пісень, який різноманітний за характером, змістом, жанром і відповідає віковим особливостям. Гадаємо, що наші користувачі віднайдуть для себе дитячі пісні, які будуть цікавими саме для їх вихованців і знайдуть місце в юних серцях.
 

Пісні для дітей дошкільного віку

Брилін Е. Б. Оленка маленька Шейченко А. С. Кораблі-кораблики Давидова Л. К. Ми живемо в Україні Пісні для дітей [Ноти] Стахорська, Наталія. Суничка Островерхий І. Л. Дзвіночки

Вокальні твори для школярів

Перлини дитячого різдвяного фольклору Ведмедеря М. О. Барвистий віночок Полкопіна Л. С. Весела мозаїка Збірник пісень з акомпанементом. 3-4 класи Попович В. В. Мереживо пісень моїх Брилін Е. Б. Збірник пісень для школярів

2. Пісні для шкільного хору

Хоровий спів має дивну здібність згуртовувати, єднаючи через унісонний спів. Хор дійсно є формою єдності та сприяє вихованню особистості.
Усі діти люблять співати. Тому необхідно прагнути, щоб спів дітей розвивався. Неабияку роль у хоровому колективі відіграє музичний матеріал. Репертуар – це одна з основних умов формування співочої діяльності, він є критерієм творчого росту хорового колективу.
У хоровому співі розкриваються людські почуття, думки, мрії; відтворюються картини природи і вся різнобарвність довкілля. Показником роботи дитячого хору є концерт, у якому головну роль відіграє його програма, репертуарний зміст. Перш за все хормейстер повинен добирати музику глибоко людяну, яка сприятиме широкому естетичному розвитку хористів.
Звернувшись до рубрики «Пісні для шкільного хору», ви поповните свій оригінальний пісенний матеріал хорового співу.

Співаємо, граємо, слухаємо Мафтуляк М. В. Коли співають діти Кушка Я. С. Методика музичного виховання дітей Барвінок

3. Музично-сценічні твори

Казковий світ не залишає байдужою жодну дитину, яка інтуїтивно відчуває таємницю, заховану в сценічному дійстві. А музика, пісні мають неперевершене значення для розвитку емоційного світу малюка.
Музично-сценічні твори дозволяють дітям поринути у світ вигадок, фантастичних пригод, вірити у дива і бути їх учасником. Нотні збірки цього розділу вміщюють: п'єси,  вистави, музичні казки на морально-етичні теми.
Сподіваємось, що кожний музичний керівник, вихователь або вчитель зможе обрати для себе матеріал, який стане в нагоді та відповідатиме музично-сценічним здібностям виконавців.
 

Островерхий І. Л. Намисто Брилін Е. Б. Пригоди Барвінка та Ромашки Досенко Є. І. Золоте покотьоло Дунаєвський М. І. Цветные сны

Календар подій

1 2345 6 7
8910 11 121314
151617 18 192021
22232425262728
293031