Торцювання
Історія виникнення техніки паперового торцювання налічує не одне століття. Техніка торцювання дозволяє створювати чудові пухнасті картини-килими різних форм і розмірів, що викликають цікавість і почуття захоплення. Здається малоймовірним те, що такі на перший погляд складні аплікації можуть виконуватися дітьми. Все виявляється можливим, якщо правильно організувати роботу колективу, і з самим складним малюнком можуть впоратися навіть першокласники. Техніка торцювання з гофрованого паперу не вимагає використання якогось спеціального обладнання. Для роботи буде потрібно лише малюнок з контурами, ножиці, олівець або стрижень від кулькової ручки, кольоровий гофрований папір або паперові серветки і клей ПВА.
Що можна зробити з крепованого паперу? По суті, цей матеріал дає практично необмежений простір для фантазії. Оригінально й незвично виглядають листівки з гофрованого паперу, різні вироби, квіти, а також об'ємні пухнасті картини. Техніка торцювання з гофрованого паперу є дуже популярним прийомом роботи. Використовуючи цей метод, можна створювати красиві і оригінальні об'ємні зображення з гофрованого паперу. І це можуть бути як мініатюрні композиції, так і великі панно. Всі елементи повинні щільно прилягати один до одного, створюючи ефект густого пухнастого килимка, що складається з великої кількості папірців. Техніка торцювання дуже проста в освоєнні, тому така діяльність ідеально підходить для відпочинку та занять з маленькими дітьми.
Наклеювання шматочків паперу, що відрізняються за розміром і щільністю, що дозволяє робити дуже м'які колірні переходи і реальні обсяги на плоскій поверхні. Всі ці ефекти впливають на загальне сприйняття картинки: та ж зелена трава буде виглядати більш яскравою і природною, якщо вона в деяких місцях буде темно-зеленою, а там, де падають сонячні промені - світло-салатового кольору.
Техніка торцювання з паперу може бути використана не тільки для плоских зображень, але й для міцно склеєних паперових фігур. Це може бути скринька, статуетка, паперове дерево. Можна дати нове життя старим речам, використовуючи картон, гіпс, глину та інші матеріали, «оживити» які можна не пензлем і фарбами, а прикрасою з паперу. Крім того, елементи не завжди можна закріплювати за допомогою клею, цілком можна використовувати основу з пластиліну, яка допоможе зберегти масу часу. За допомогою цієї техніки створюються об'ємні аплікації з паперу, що сприяють розвитку творчого потенціалу, дрібної моторики, абстрактного мислення.
Крім того, це заняття вчить терпінню, посидючості та працьовитості, чого так часто не вистачає сучасним дітям. Ця технологія стає все більш популярною завдяки простоті виконання і незвичайному ефекту «пухнастого килима», приємного на дотик і візуально.
Чим примітна техніка торцювання? Майстер-клас зі створення об'ємних картин можна провести, не виходячи з дому, не потрібна наявність спеціального устаткування чи коштовних матеріалів. Потрібно лише запастися серветками або крепованим папером, пластиліном, клеєм, пензликом, картоном, різнокольоровими маркерами та іншими пристосуваннями, які знаходяться в арсеналі будь-якого школяра або вихованця дитячого садка.