Вічне слово Кобзаря
Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!
Т. Г. Шевченко
Понад 200 років минуло, а слово Тараса Шевченка продовжує звучати та набирати нових смислів. Його справедливо можна назвати легендарним Пророком на всі часи. Шевченкове: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!», - лунало на Революції Гідності й нині звучить в окопах під час повномасштабної війни. Він продовжує бути у нашому повсякденні: починаючи зі шкільних підручників, до топових відео в Тіктоці, від пам’ятників до графіті на революційних барикадах. А пам’ятаєте, як звільнили Балаклію від російських окупантів, і коли українські військові зняли з білборда плакат російського змісту, то знайшли під ним портрет Тараса Григоровича та уривок з поеми «Кавказ» («Борітеся - поборете»)? .. Шевченкове слово, дійсно, вічне! Саме під такою символічною назвою – «Вічне слово Кобзаря» пройшов конкурс виразного декламування віршів, організований бібліотекаркою відділу мистецтв для дітей Миколаївщини в рамках хаба «Театральна лабораторія».
Особливістю заходу було те, що він мав ще й пізнавальний і сучасний зміст. Так, про життєвий шлях Кобзаря діти дізналися за допомогою мультика «Як Шевченко зіркою став». Після чого закріпили побачене відповідями на питання бібліотекарки. Переглянули відео відзняте військовими ЗСУ – «А за рашистським плакатом – пророчі слова Шевченка». Далі слухали популярні пісні на слова Т. Шевченка, та ще й самі заспівали в караоке «Зацвіла в долині червона калина» та «Думи» (А. Пивоваров і Н. Дорофеєва).
А потім почалося найцікавіше: бібліотекарка показала присутнім два видання «Кобзаря» 1882 та 1920 років, які належать до врятованого фонду Гончарівки. Діти із задоволенням розглядали ці цінні та рідкісні видання. До речі, у представленій книжково-ілюстративній виставці теж були книги та альбоми нашої книгозбірні.
Після цього всього зазвучало живе слово Кобзаря - діти від 4 до 16 років виразно розказували вірші Тараса Шевченка. Варто відзначити актуальність обраного літературного матеріалу учасників конкурсу. До того ж діти змогли осмислити красу художнього слова та продемонструвати мистецтво живого мовлення. Переможницею конкурсу стала Дарина Васильченко, за що й отримала грамоту, а декому з учасників вручили подяки.
Книжкові слова ожили та перетворилися у творчість, що створило атмосферу Шевченківських читань із глибиною занурення в епоху поета та паралеллю із сучасністю. Нехай слово великого Кобзаря живе вічно та принесе нам його пророчу Перемогу!
Руденко Л.