Головна Дозвілля та розвиток Бібліосалон «Казковий диванчик» Події Відкрито першу фотовиставку Олени Протопопової «Казки та легенди України»

Відкрито першу фотовиставку Олени Протопопової «Казки та легенди України»

28.12.2020 15:55

Казки народів світу завжди надихали фотографів і режисерів. За їх мотивами знято чимало відомих на весь світ фільмів. Якщо говорити саме про українські народні казки, то тут є ще багато прогалин. Молода тележурналістка й режисерка Олена Протопопова спільно з херсонською дизайнеркою і художницею Оксаною Наливайко вирішили допомогти молоді в подоланні даної інформаційної кризи та розпочали зйомки короткометражних фільмів за сюжетами українських народних казок та легенд. Акторами у цих фільмах виступають обдаровані діти Херсонщини, які долучилися до цікавого проєкту. Окрім кінофільмів, пані Оленою створено ще й світлини за сюжетами кінострічок. І тепер поруч із передноворічною фотозоною відділу мистецтв користувачі Гончарівки можуть помітити цікаві сюжетні світлини з дитячими обличчями.  І у кожного із нас є унікальна можливість зануритись у чарівний світ, побувавши на першій фотовиставці Олени Протопопової «Казки та легенди України».

Презентацію даної фотовиставки Олена Протопопова організувала в унікальний спосіб, де ведуча заходу – завідувачка відділу мистецтв Гончарівки Тетяна Краснолуцька – предстала перед глядачами в казковому образі, а юні актори вже знятих кінострічок представлені в образах персонажів українських казок. Юні актори розповіли присутнім про особливості зйомок того чи іншого сюжету та продемонстрували краянам свої таланти, які залишилися за кадром.

Так, Роксолана Волощук, яка зіграла Лисичку-сестричку, для присутніх на презентації фотовиставки заспівала пісню з репертуару народної артистки України Ніни Матвієнко «Квітка-душа». Андрій Дзьомба, який зіграв ролі Князя Кия та мірошника, продемонстрував свої здібності гри на скрипці. Юна акторка Уляна Протопопова з природженою акторською манерою прочитала вірш Василя Симоненка «Ти знаєш, що ти людина», а її партнерка по кінострічці Стася Міхальцова урочисто представила глядачам поезію Олександра Олеся «Княжа Україна».

Фотовиставка Олени Протопопової «Казки та легенди України» розпочала свою роботу 26 грудня.  Якщо ж до кінця 2020 року у вас не  буде можливості завітати до книгозбірні, не засмучуйтесь, бо вже в новому році, 5 січня об 11.00, в актовій залі (4 поверх) стартує новий проєкт «Дебют у Гончарівці», у рамках якого ви зможете побачити й почути зазначених юних акторів, побувати на унікальній фотовиставці та дізнатися про плани на 2021 рік авторки світлин та кінострічок Олени Протопопової. Також на великій сцені актової зали буде ще багато інших дебютних родзинок. Тож, шановні херсонці та гості нашого міста, ми чекаємо на вас!

 

Олег ОЛЕКСЮК,
заслужений працівник культури України,
керівник проєкту «Дебют у Гончарівці».
 

Календар подій

 1 2 3 456
7 89 10 111213
14 15 16 17 181920
21222324252627
282930