Зміст

ВІД АВТОРА

Пропонований навчальний посібник є четвертою частиною серії навчальних посібників для 1-8 класів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів системи Міністерства культури і туризму України. Матеріал навчального посібника скомпонований таким чином, що він продовжує попередні видання. Він містить систему більш складних творчих завдань, а також оновлений матеріал для розвитку музичного слуху, пам'яті, ритму та творчих навичок учнів.

Посібник має чітку спрямованість на встановлення зв'язку між різними формами роботи на уроці з сольфеджіо і при виконанні домашніх вправ. Система завдань посібника зорієнтована на активізацію таких якостей учнів, як активність, самостійність, критичність, забезпечення умови для самореалізації, духовного та творчого самовдосконалення. У викладі матеріалу навмисно оминається складна музично-теоретична термінологія, головна мета полягає в тому, щоби всі завдання були зрозумілими й цікавими дітям. Саме тому основна увага приділяється тим прикладам, завданням, які викликають позитивне ставлення до предмета і створюють особливу атмосферу в роботі.

Творче ставлення викладачів, які будуть користуватися посібником, тільки підвищить ефективність засвоєння знань, вмінь і навичок учнями на уроках сольфеджіо.

 

ЗМІСТ

Тема: Повторення мажорних тональностей

Тема: Повторення мінорних тональностей

Тема: Ритмічні вправи (повторення)

Тема: Пунктирний ритм

Тема: Синкопа

Тема: Інтервали в тональності

Тема: Інтервали від звуків

Тема: Тритони в мажорі

Тема: Тритони в мінорі

Тема: Тритони від звуків

Тема: Тональність Мі мажор

Тема: Тональність до-діез мінор

Тема: Тризвуки головних ступенів з оберненням в мажорі

Тема: Тризвуки головних ступенів з оберненням в мінорі

Тема: Домінантовий септакорд в мажорі

Тема: Тональність Ля-бемоль мажор

Тема: Тональність фа мінор

Тема: Домінантовий септакорд в мінорі

Тема: Розмір 6/8

Тема: Тріоль

Тональності

Соль мажор

Словничок

 

Календар подій

  1 2 345
6 7 89101112
13141516171819
20212223242526
2728293031