Художня майстерня

Творчий проєкт про херсонського художника Віктора Михайловича Трапенка, члена Національної спілки художників України.
Тут автобіографічні відомості, статті мистецтвознавців, друзів, спогади його синів. Представлена фотогалерея картин та відео про художника. 

 

 


Машницькі. Їх знають не лише в Україні, а й за її межами. Вихідці з Росії усім серцем полюбили Україну, наш рідний край з його багатою природою й талановитими людьми.
Тож, говорячи про образотворче мистецтво нашого міста, не можемо не зазначити творчу родину Машницьких, яка зробила значний внесок у культурний розвиток Херсона.
 

 

 

 


Не одне покоління молоді збирається біля пам’ятника-монумента на честь перших корабелів, називаючи його "корабликом" і милуючись краєвидами величного Дніпра. Проте далеко не всі знають людей, які вклали туди сумлінну працю і душу.
Знайомтеся із творчістю херсонського скульптора Василя Лук'яновича Шкуропата, дізнайтеся, які ще пам’ятники належать митцю,  зазирніть у минуле.

Доторкніться до творчості нашого земляка.

 


Творчий портрет херсонського художника та графіка, члена Національної спілки художників України Володимира Івановича Гончаренка. Він створює прекрасні пейзажі, портрети, натюрморти, використовуючи різні техніки: акварель, пастель, олійний живопис, але перевагу надає акварелі. Характерною особливістю творчості художника є його неослабний інтерес до теми рідного херсонського краю. Багато робіт Володимир Іванович присвятив Херсону, його домівкам, вулицям, площам. 

Дізнайтеся про життєвий та творчий шлях художника та невтрачайте можливості побачити його роботи.   

 


Пейзажі українського художника Георгія Петрова є яскравим підтвердженням слів Олександра Дейнеки: «Мистецтво народжується з великого почуття». Та велике почуття визріває лише у витонченій душі, котра відчуває повнокровність світу з його блакитною далиною, божою росою й малиновими хмарами на заході сонця. Тому й кажуть, «художником треба народитися»...  

 

 

 


Федір Іванович Загороднюк – гордість нашого краю. Він прославив Херсонщину. Твори митця увійшли до скарбниці образотворчого мистецтва України і завжди будуть не просто документами часу, а й яскравим живописним літописом, пристрасним і переконливим, що витримає випробування не одним десятиліттям.

 

 

 


У кожну свою картину справжній художник неодмінно вкладає часточку душі. У випадку з Василем Боженком так і є: споглядаючи його полотна, завжди відчуваєш настрій та емоціональне сприйняття світу автора. Але Василь Артемович пішов іще далі. Свою душу він подарував людям. Сотню своїх акварелей член Національної спілки художників України віддав у студію колезі – поету й художнику Анатолію Кичинському, щоб той безплатно презентував їх усім охочим. З одним лише проханням: роботи повинні висіти на стіні, щоб своєю красою радувати земляків, а не жовкнути десь по домашніх архівах. 

 

 


2 жовтня виповнюється 140 років українському художнику, графіку, керамісту, видатному педагогу, письменнику, прихильнику стилю модерн - Михайлу  Жуку. Митець народився у містечку Каховка Херсонської області в бідній родині робітника-маляра.  Тому з дитинства змушений був заробляти на шматок хліба: фарбував паркани, підмальовував вивіски та простенькі ікони. 13 років сім'я переїхала до Києва. Михайло вступив до Київської малювальної школи Олександра Мурашка, де його наставниками стали Харитон Платонов і Микола Пимоненко. Київська школа дала Михайлові Жуку ґрунтовні знання основ художньої грамоти. Потрібно було їх закріплювати й удосконалювати для подальшої творчої роботи.                       

Календар подій

     1 2 3
4 567 8 9 10
11 12 131415 16 17
18192021222324
25262728293031