Сайт Відділу документів з мистецтва є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
17.07.2017 13:00

Море на картинах
Сьогодні, 17 липня, виповнилося 200 років від дня народження К.І.Айвазовського. Відділ мистецтв підготував...

16.07.2017 12:41

До 80-річчя Ади Роговцевої
16 липня у відділі мистецтв відбувся показ фільмів за участі української актриси театру і кіно Ади Миколаївни...

13.07.2017 06:40

Кіноінтерпретація художніх творів Олеся Гончара
Вже стало традицією, що бібліотека його імені проводить різноманітні заходи, літературні читання, вечори-спогади,...


Гість | Увійти
Версія для друку

“Нема на світі нічого кращого ніж наш таврійський край! Я завжди плекав мрію повернутися на батьківщину, щоб відобразити в піснях красу дніпровських степових безкрайніх просторів, оспівати незвичайність і своєрідність цього унікального куточка нашої планети” -, так стверджує композитор Валентин Павлович Стеренок в одному з інтерв’ю для газети «Вечірній Херсон»...
У рідному Херсоні доля звела композитора із поетами, на вірші яких він пише музику. Дуже близькі йому по духу Л. Куліш (“Вишенька”), М. Братан (“Голуби над батьківською хатою”, “Два жадання”), В. Кулик ("Таврійська сторона") , В. Шаройко, М. Боянжу, О. Сердюк та інші. Завдяки знайомству з поетесою Наталією Коломієць із Голої Пристані написано чимало пісень, таких як «Волиняночка», «Як же кума не любити», «Мій краю степовий». Вийшло декілька пісенників – «Моя пісня до тебе летить», «Чиста криниця», два збірника для дітей. Пісня, написана з А. Дунаєвим «Я народилась в Таврійському краї», стала музичною візитною карткою Херсонщини, а «Пісня про сало» відразу ж полюбилась народові.
Творча дружба композитора й поета Марка Боянжу воістину виявилася плідною: був написаний великий цикл пісень «Юність трудова». Марка Боянжу немає в живих, але романс "Скрипка" на його слова звучить як і раніше. Цей романс вперше виконала народна артистка України Наталія Лелеко.
Як розповідає Валентин Павлович автору інтерв'ю Леонідові Марченку, він щасливий від того, що його пісні співають народні і заслужені артисти України, солісти та хорові колективи Херсонщини. Вони звучать на радіо, виходять на компакт-дисках.
Життєве кредо композитора ― коли перестають співати солов'ї, починають стрекотати цвіркуни. Без красивої задушевної музики й пісні життя перетворюється в прісне та безутішне існування.
 

(Основу тексту було взято зі статті Марченко Л. Всякая музыка идет от сердца...// Вечерний Херсон. Суббота. - 2011 р. - № 14. - С. 12.)Вхід