10 цікавих фактів

Художні навички тісно пов'язані з досягненнями в математиці

Ви коли-небудь говорили про себе, що ви або гуманітарій, або любитель точних наук? А от факти говорять інше: якщо вам легко дається образотворче мистецтво, існує висока ймовірність того, що ви будете також добре розбиратися і в математиці або ж інших технічних науках. Тож виходить, що малювання допомагає з алгеброю!

У кожної епохи був свій Грінпіс

Леонардо да Вінчі був вегетаріанцем і захисником прав тварин. Він регулярно купував птахів у клітках і відпускав їх на волю.

Іноді пояснити поведінку людей майже неможливо

Коли в 1911 році з Лувру вкрали Мону Лізу, порожній простір, який картина залишила на стіні, став залучати більше відвідувачів, ніж до цього сама картина.

Мистецтво чи ні? Чи потрібно його розуміти, щоб любити? Сучасний арт ставить більше запитань, ніж дає відповідей

Аніш Капур отримав 350 000 фунтів стерлінгів у вигляді компенсації збитків після того, як у компанії зі зберігання творів мистецтва прийняли одну з його інсталяцій за шматок сміття і викинули на смітник.

Іноді за багатьма картинами стоять цікаві історії створення, в них є ледь помітні деталі й навіть зустрічаються сторонні предмети

У 2017 році дослідники з Музею мистецтв Нельсона-Аткінса (США) виявили на картині Вінсента Ван Гога «Оливкові дерева» засохлого… коника. Картина була написана в 1889 році, а це означає, що коник пробув там понад 120 років і бачив легендарного живописця.

Стереотипи з’являються скрізь

Коли ми говоримо «Айвазовський», то уявляємо море. Коли бачимо на картині хвилі, вітрильник або прибій, вигукуємо: «Айвазовський!». Але ж насправді художник талановито писав не тільки морські пейзажі. Він створював автопортрети, зокрема й у графічному стилі, роботи на біблійні теми.

Коли його морські картини гриміли на весь світ, Айвазовський багато подорожував. Особливо його уяву вразив Константинополь, і художник написав кілька видів цього міста, наприклад, «Кав'ярню у мечеті Ортакей».

В інший час Айвазовського полонили українські пейзажі, простір і природа. Тоді він створив досить відому картину «Вітряки в українському степу...», а також кілька інших жанрових українських сценок.

Крім того, в його творчому доробку окреме місце займають східні пейзажі, а також вірменські сюжети.

Деякі з «сучасних» винаходів насправді вже давно існували

Відомий портрет Лінкольна в повний зріст – фотомонтаж. Від президента на ньому тільки голова, а все інше, включаючи інтер'єр кабінету, скопійовано з портрету колишнього віцепрезидента Джона Колдвелла Келхуна. За іронією долі, Келхун був затятим прихильником рабовласницької політики та заснування Конфедерації південних штатів. Художник проявив увагу до деталей: на портреті Келхуна ліва рука лежить на документах про вільну торгівлю і суверенітет, а та ж рука Лінкольна – на конституції і прокламації про звільнення рабів.

Недоліки? Ні, – справжнє мистецтво…

Реставрація керамічних виробів, що розкололися, в Японії перетворилася з утилітарного склеювання на мистецтво під назвою кінцугі. Замість клею майстри використовують особливий лак, змішаний із золотим, срібним або платиновим порошком. Якщо при звичайному ремонті шви й тріщини намагаються ретельно замаскувати, то мета кінцугі, навпаки, полягає у їх підкресленні згідно філософської концепції прийняття вад і недоліків як тлінність буття. Деяких японських колекціонерів навіть звинувачували в навмисному битті дорогих речей тільки заради реставрації у стилі кінцугі.

Людина, що створює хмари, існує

Голландський художник Бернднот Смільде придумав спосіб робити хмари всередині приміщень. Для цього він створює умови за ретельно підібраними параметрами (температура, вологість, освітлення), а потім випускає трохи пари з димової машини. Створена таким чином хмара тримається в повітрі кілька миттєвостей, яких вистачає, щоб її сфотографувати.

Автором кращих мистецьких шедеврів може бути не тільки людина

У шведському Гетеборзі в 1964 році на художній виставці було презентовано чотири картини авангардиста П'єра Брас. Вони викликали захват у критиків, однак потім з'ясувалося, що їх автором є шимпанзе Пітер із зоопарку, якого навчили роботі з пензлем і фарбами. Переважним кольором у творах Пітера був синій, бо йому сподобався запах синього кобальту. Один критик навіть після викриття заявив, що ці картини були кращими на виставці.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

12345 6 7
8 9 1011 12 1314
15 161718192021
22232425262728
2930