Головна Новини 16 листопада святкують Міжнародний день рукоділля. Вітаємо всіх майстринь зі святом!

16 листопада святкують Міжнародний день рукоділля. Вітаємо всіх майстринь зі святом!

16.11.2020 16:05

Найпрекрасніше в рукоділлі те, що воно приносить красу та радість у життя інших людей.

Якщо говорити в цілому про українську культуру, то вона майже повністю побудована на рукоділлі. Можна сказати, виткана руками сотень майстринь. З давніх-давен наші бабусі та прабабусі займалися цим ремеслом. І виникло воно з любові до рідної землі й батьківської оселі, зі спілкування з навколишнім світом та потреби не стільки бачити красу, а ще й творити її власними руками. Прядіння, плетіння, ткацтво та вишивання були основною жіночою роботою восени й взимку. Процес рукоділля увінчувався особливим таїнством, бо наші предки ніколи не робили це хворими або в поганому настрої. Вони віддавали цьому заняттю усю свою любов, позитивні емоції, світлі думки, заряджаючи тканину на добре служіння людям.

Предмети, пов'язані з рукоділлям, стали символічним атрибутом українок.  Український одяг, як і українські звичаї, обряди, в яких цей одяг використовується, не втрачає своєї актуальності й у наш час. Вінки з красивими квітами і атласними стрічками, неймовірно гарні наряди, вишиті хрестиком або бісером,  нікого  не залишають байдужим. Сьогодні повсюдно можна купити атрибути української культури, виготовлені сучасними майстринями-рукодільницями в різноманітних техніках. Зараз виникають нові види рукоділля, оживають та  оновлюються старі, та, мабуть, чим більше ми будемо їх знати, то й, можливо, життя наше стане більш радіснішим та духовно багатшим. 

А ще науково доведено зв’язок між ручною роботою і позбавленням від хвороб. Певні види рукоділля впливають на різні нервові закінчення, які активізують клітинну активність. Ось, наприклад: ручна вишивка лікує головний біль, розумову втому, нервове напруження, запальні процеси, захищає від усяких пристрітів. Чи не тому, що у старовину вишита сорочка вважалася оберегом? В’язання на спицях та гачком лікує серцево-судинні захворювання, порушення в центральної нервової системи, сприяє швидкому виходу із  депресії. Бісероплетіння лікує безсоння, головний та зубний біль, порушення обміну речовин, хронічні захворювання дихальних шляхів. Шиття м’яких іграшок та предметів інтер’єру стимулює діяльність шлунку, лікує алергії, депресії, хвороби рук, млявість, допомагає в роботі мозку та понижує тиск.

Вітаємо всіх майстринь із професійним святом і запрошуємо до відділу мистецтв Гончарівки, де вам запропонують цікаві видання з українського народознавства та декоративно-ужиткового мистецтва, наприклад:

  • Українське народознавство: навч. посіб./ М.С. Глушко, Т.О. Гонтар, Г.Й. Горинь; ред. С.П. Павлюк, передм. М.Г. Жулинський, худ. Е. Дацюк, худ. Ю. Віктюк, худ. В. Сивак - К. : Знання, 2006. - Бібліогр. в кінці гл.. -Короткий слов. народознав. термінів.: с.565-567. - 567 с.
  • Захарчук-Чугай  Раїса Володимирівна. Українське народне декоративне мистецтво: навч. посіб. – 342, ХХХII  с. : кольор. ілюстр. – К. 2012.

Отже – творіть, прикрашайте. Найпрекрасніше в рукоділлі те, що, зціляючись, ми приносимо красу та радість в життя інших людей. Краса врятує світ.

Календар подій

     1 23
4 5 6 7 8 9 10
11121314 15 16 17
181920 21 22 2324
25 26 27282930