Головна Дозвілля та розвиток Артлабораторія «Українська Хата – талантами багата» Публікації Анатолій Анастасьєв. Степовик з вірою в ідеали національної єдності

Анатолій Анастасьєв. Степовик з вірою в ідеали національної єдності

Анастасьєв Анатолій Миколайович

 ( 21.04.1940 р. – 09.10. 2017 р.)  

 

Цими днями мало б виповнитися 80 років від дня народження нашого побратима по перу, відомого українського письменника, журналіста, непохитного борця за відродження історичної правди, утвердження української мови в усіх галузях суспільства, голови Великоолександрівського районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, поета Анатолія Анастасьєва. Світла пам'ять просвітянину з широкою степовою душею.

Народився  Анатолій Миколайович Анастасьєв 21 квітня 1940 року у селі Кірове Бериславського району на Херсонщині. По закінченню Борозенської середньої школи у Великоолександрівському районі працював молотобійцем у сільській кузні. Відслуживши в Армії, працював обліковцем в радгоспі «Більшовицький наступ», пізніше – методистом Великоолександрівського  районного  Будинку культури. Із часом заочно навчався в Київському державному університеті імені Тараса Шевченка на факультеті журналістики та працював літературним працівником, а пізніше і завідувачем відділом Великоолександрівської  районної газети. Його газетні публікації завжди були щирими, відвертими та гострими. А з роками набували ще й філософського забарвлення. Він не корився ні владі, ні пихатим чиновникам, ні викликам долі, а тому і здобув слави на Херсонщині, як принципова людина. Він боровся з неробами і шанував людей праці, хліборобів-степовиків. У 1981 році з-під його пера виходить книга «По труду і честь» ( про досвід роботи друкаря Великоолександрівської районної друкарні Віктора Єфремовича Кравченка). Працюючи кореспондентом обласної газети «Наддніпрянська правда», своїми публікаціями закликав чиновництво поважати людську працю, шанувати творчих особистостей. Протягом тривалого часу він обіймав посаду головного редактора Великоолександрівської районної газети «Голос трудівника». Сотні написаних ним віршів та публікації сотень статей на шпальтах районки та обласних газет Херсонщини свідчать про неймовірне працелюбство і величезний творчий дар Анатолія Миколайовича.

З роками становлення незалежності України як соборної суверенної держави відбувалося і становлення Анатолія Анастасьєва як поета, пропагандиста української ідеї, відродження історичної пам’яті багатостраждального українського народу, утвердження національної духовності. Із 1992 року Анатолій Анастасьєв – засновник та постійний голова Великоолександрівського районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Його  численні виступи на обласному радіо, по телебаченню, публікації в пресі на підтримку просвітянських акцій сприяли розширенню кола прибічників «Просвіти» на Херсонщині.

У 1991 році у Сімферопольському видавництві «Таврія» вийшла друком перша поетична збірка Анатолія Анастасьєва «Косовиця». У 2007 році у Херсонській філії видавничого Центру «Просвіта» побачила світ книга поезій Анатолія Анастасьєва «Осінній дисонанс», а у 2008 році у тій же філії видавничого Центру «Просвіта» вийшли друком відразу дві книги поета-степовика Анатолія Анастасьєва «Подорожник» та «Потоки». Того ж 2008 року в Київському видавництві «Євшан-зілля» побачила світ і збірка гумору та сатири Анатолія Анастасьєва «В яблучко». Ювілейна збірка поезій та пісень українського поета-просвітянина Анатолія Анастасьєва «В обіймах степу» була презентована шанувальникам українського слова Херсонською філією видавничого Центру «Просвіта»  2010 року. Не оминав своїми поетичними образами Анатолій Миколайович і дитячу аудиторію. У 2008 році у Херсонській філії видавничого Центру «Просвіта» була надрукована збірка віршів для дітей А. Анастасьєва  «В чарівному світі дитинства», а у 2009 році збірка пісень Анатолія Анастасьєва та Володимира Лепешка «Збудуться мрії твої» була презентована юним шанувальникам української пісні в Херсонській філії видавничого Центру «Просвіта». Поет не стояв осторонь і буремних революційних подій. Будучи прикованим хворобою до ліжка, у 2014 році він друкує у Херсонській філії видавничого Центру «Просвіта» свою поетичну  збірку «Революція гідності», в якій кожне слово несе у собі надію і перестороги, біль і сумніви багатостраждальної української нації. Книга набула неабиякого розголосу і відповідно має нині своїх шанувальників та відвертих ворогів. Більш докладно з книгами Анатолія Анастасьєва можна ознайомитися у Херсонській обласній книгозбірні ім. Олеся Гончара або ж на інтернет-порталі Просвіти Херсонщини:     https://prosvita-ks.co.ua/

Витруджене змучене серце великого патріота соборної України, голови Великоолександрівського  районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, правдивого журналіста, українського поета Анатолія Анастасьєва 9 жовтня 2017 року зупинилося.  Він пішов у засвіти. Але його слово, його пісня житиме у наших душах і наснажуватиме ще не одне покоління патріотів залишатися гідними продовжувачами традицій «Просвіти». Дай нам Бог сили з добром і любов’ю розбудовувати соборну європейську державу Україна, на вівтар незалежності якої поклали свої голови не одне покоління просвітян.

Календар подій

 1 2 3 456
7 89 10 111213
14 15 16 17 181920
21222324252627
282930