Анатолій Скуратівський. Пам’яті поета-пісняра

5.05.2020

У травневі дні 2012 року культура Херсонщини осиротіла, втративши самобутнього композитора, аранжувальника, засновника і першого керівника Народного ансамблю народної музики «Шануймося», принципового директора Таврійської сільської дитячої музичної школи, заслуженого працівника культури України, невтомного пропагандиста національної культури, поета-пісняра Анатолія Васильовича Скуратівського.

Народився Анатолій Васильович Скуратівський у селі Чуповичі Малинського району Житомирської області 5 травня 1958 року. З малих літ Анатолій Скуратівський славився на селі гарним голосом та прекрасним володінням музичним інструментом – баяном. А 1980 року пан Анатолій, закінчивши з відзнакою Рівненський державний інститут культури, приїхав на Херсонщину. З 1 серпня 1980 року він був призначений викладачем по класу баяна, а з 1 жовтня того ж 1980 року – директором Таврійської сільської дитячої музичної школи. Мав активну життєву позицію і ніколи не стояв осторонь проблем розвитку культури на селі.

Свої перші пісні він виконував під власний акомпанемент на баяні або ж у дуеті зі своєю дружиною Вікторією.

Взагалі, вся його родина: і дружина, і донька, і син у всьому підтримували голову родини, і це, звичайно ж, надихало Анатолія Васильовича на нові звершення. Тож 1984 року Анатолій Скуратівський організував ансамбль народної музики «Шануймося» Таврійської сільської дитячої музичної школи, розвитком і репертуаром якого він жив до останнього подиху. Уже після численних перемог на престижних конкурсах та фестивалях ансамбль народної музики «Шануймося» під керівництвом Анатолія Васильовича набув почесного звання «Народний» у лютому 1995 року.

Талановитий музикант, працелюбний композитор написав не одну пісню на слова Миколи Братана, Наталії Коломієць, Тетяни Федорової, Володимира Калоші та інших. Його пісні є справжніми родзинками у репертуарах народних артистів України Наталії Лелеко та Харіса Ширінського, заслуженого артиста України Віктора Гурби, капели бандуристів міста Малина Житомирської області, ансамблю бандуристів Херсонського музичного училища (художній керівник – заслужений працівник культури України Наталія Мазур), Народного ансамблю бандуристів Таврійської ДМШ (художній керівник – заслужений працівник культури України Оксана Макаренко) та, звичайно ж, рідного Народного ансамблю народної музики «Шануймося».

Анатолій Васильович Скуратівський з 1992 року увійшов до лав Херсонського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, під егідою якого провів чимало культурно-просвітницьких заходів та авторських концертів.

Анатолій Скуратівський – здібний, працьовитий організатор, користувався заслуженим авторитетом серед колег та музикантів усієї Соборної України. Можливо саме тому йому вдалося започаткувати та проводити 5 років поспіль Всеукраїнський дитячий фестиваль бандуристів «Таврійські зустрічі», який і нині збирає музикантів та співаків з усіх куточків мальовничої України на берегах Чорного моря, на Херсонщині. До речі, гімн зазначеного фестивалю теж написав Анатолій Скуратівський на слова уславленої нашої землячки, відомої української поетеси, просвітянки Наталії Коломієць.

Та після довготривалої хвороби серце невтомного борця за відродження української культури і духовності Анатолія Васильовича Скуратівського у травні 2012 року зупинилося. Але його пісні та його справа живі. Вічна пам'ять Анатолію Скуратівському.

Олег Олексюк

Календар подій

 1 2 3 456
7 89 10 111213
14 15 16 17 181920
21222324252627
282930