Головна Новини До Міжнародного дня музеїв

До Міжнародного дня музеїв

17.05.2023 15:24

18 травня у всьому світі щорічно відзначають Міжнародний день музеїв, починаючи з 1977 року. У цей день значно зростає відвідуваність цих закладів. Двері наших обласних музеїв теж були відкриті цілодобово. Поціновувачі мистецтва могли відвідати виставкові зали, долучитись до екскурсій, чи провести "Ніч у музеї" і стати учасником театралізованих дійств. До речі, наша книгозбірня теж приєднувалась до акції "Бібліоніч", об'єднавши в "Арт-Підвалі" навколо виставки сучасного мистецтва, чималу кількість творчих молодих людей.
До професійного свята наших партнерів відділ мистецтв організовував цікаві книжково-ілюстративні виставки: "Скарби музеїв світу", "Перлини українського іконопису". Завдяки представленим книгам і альбомам наші користувачі могли поринути у чарівний світ мистецтва та помилуватися красою безцінних шедеврів. Також мали можливість здійснити захопливі відеоподорожі музеями світу, чи потрапити до "Музею книги" (відділ рідкісних видань), окрасою якого є колекція стародруків, мініатюрних видань, зібрання книг з автографом.
Не можна оминути музей, відкриття якого у 2004 році стало сенсацією не тільки для Херсона. Як виявилося в Україні подібних музеїв не було. Йдеться про цікавий, приватний "Музей сучасного мистецтва", який у своїй квартирі організував В'ячеслав Машницький.
У часи російської агресії все змінилося. День музеїв проходить з присмаком гіркоти. Пошкоджена і пограбована наша Гончарівка, херсонські музеї опустіли, експонати вивезені за межі міста. Прикро і шкода. Та ще страшніше, коли зникають люди. Український художник, засновник приватного "Музею сучасного мистецтва" В'ячеслав Машницький зник під Херсоном. Про це повідомив друг митця О. Євстаф'єв на своїй сторінці у Фейсбуці. Пошуки художника тривають.
Але будемо вірити, що В. Машницький і всі матеріально-культурні цінності повернуться додому та продовжуватимуть слугувати українському народові.

Календар подій

12 3 4 56 7
8 9 10 11 12 1314
15 16 17 1819 20 21
22 2324 25 262728
293031