Квартира-музей

Передумовою до створення Музею сучасного мистецтва була робота в галереї «Союз спадкоємців».

14 грудня 2002 року В`ячеслав разом із сином відомого художника А.Г. Платонова Ігорем Платоновим прийняли рішення відкрити галерею: «Я багато подорожував і працював по всій Україні. 27 років мене тут не було. Після смерті батьків треба було повернутися додому. Але в`їхати сюди просто так не міг. Цей дім будував мій дід на замовлення Спілки художників. П`ятий поверх розрахований на майстерні. Тоді я подумав, що у будинку художників має бути галерея. З другом дитинства Ігорем Платоновим ми розписали стіни. Це була наша перша виставка. Потім фрески замалювали, але при бажанні їх можна відшкрябати. Я був новою людиною у Херсоні. Молодь відразу відгукнулася, почали пропонувати свої проєкти. З 2002 по 2004 рік щомісяця проводили нові виставки. Коли вже виставили всіх місцевих – від студентів до 92-річних художників, і була зібрана добра колекція, тоді вже переформатувалися у Музей сучасного мистецтва».

Метою діяльності квартири-музею бачилось створення творчої лабораторії як для професіоналів, так і для художників-початківців міста й області. Таке рішення було досить актуальним і зручним, адже можливості галереї досить мобільні й можна показати якнайбільше робіт різних авторів. Протягом двох років експозиції змінювались щомісячно. А взагалі за 8 років херсонському глядачеві та гостям міста було показано біля сорока виставок, де брали участь більше п`ятидесяти художників. Така діяльність виявилася досить цікавою, корисною і плідною. Адже В`ячеслав значно розширив коло своїх знайомств, зустрів багато цікавих особистостей.

Від самого початку організатори галереї відмовились від комерційної спрямованості, що давало повну творчу свободу заходам, які у ній проводились. Практично всі проєкти мали благодійний підтекст і виконувались спільними зусиллями всіх учасників. До того ж, галерея розміщувалася у квартирі В`ячеслава, тому витрати зводились до мінімуму.
Деякі удожники дарували свої картини галереї. Саме вони, а також деякі роботи друзів Машницького, склали основу колекції майбутнього музею. Більшість робіт, що знаходяться в колекції, за словами організаторів, несуть більш художню, ніж матеріальну цінність. Усі вони виконані сучасниками В`ячеслава Машницького –талановитими майстрами, що стало поштовхом до перейменування галереї на музей.

Відкриття відбулося 5 березня 2004 року виставкою «Колекція». Свої роботи показали 16 авторів різних світоглядів та напрямків у мистецтві України. На відкритті побувало біля двохсот осіб.
Можливість зібратися і поспілкуватися у затишній домашній атмосфері приваблювала творчих особистостей. Тут були реалізовані авторські проєкти молодих художників, поетів, музикантів.

У 2008 році в газетному виданні «Україна молода» від 15 листопада (№216) опубліковано статтю Ольги Жук «Генії на зарплатах дружин». Журналістка побувала у квартирі Машницького, та говорить, що ззовні музей – звичайна квартира. Ніякого надпису, нічого такого, що б свідчило про щось незвичайне: затишна двокімнатна «хрущовка», стіни якої прикриті ширмами. Розсунувши їх, квартира перетворюється на Музей сучасного мистецтва. 

Календар подій

     1 23
4 5 6 7 8 9 10
11121314 15 16 17
181920 21 22 2324
252627282930