Іван Григорович-Барський - майстер українського бароко
Бароко як стиль в архітектурі до України прийшов в XVI столітті, розквітаючи непідробною красою аж до XVIII ст. Для бароко характерні об’ємно-просторові композиції, неординарне художньо-декоративне рішення, тонке моделювання поверхні та пластичні переходи одного елементу декору в інший. Всі ці нововведення використовувалися в оздобленні тризрубних дерев’яних храмів, а згодом і загалом у будівництві. Архітектура українського бароко відображає радість, святковість, відчуття душевного спокою поряд із динамікою, експресією, контрастністю, декоративністю, тріумфальністю. Найбільш яскраво українське бароко відобразилося у культовій архітектурі.
Одним з найяскравіших представників стилю українського бароко був Іван Григорович Григорович-Барський - відомий український архітектор, один з найбільш знаних зодчих XVIII ст., ім’я якого тісно пов’язане з історією архітектури м. Києва.
Народився Іван Григорович-Барський 1713 року в містечку Літковичі, що розташоване у теперішньому Броварському районі. Коли хлопчику було два роки, його сім’я переїхала до Києва та оселилася на Подолі. Саме тому ця місцевість стала для Івана рідною — майже всі свої майбутні будівлі зодчий створив саме тут. Навчався він у Києво-Могилянській академії, де отримав різнобічні світські знання (крім гуманітарних і природничих наук, опанував також основи архітектурно-художнього мистецтва).
У 1744 р. Іван Григорович-Барський одружився і став батьком багатодітної родини - мав п’ятнадцять дітей.
У період 1744-1748 рр. І. Григорович-Барський отримує інженерно-будівельні знання, вивчає архітектуру, перебуваючи за межами Києва. Архітектор М. Холостенко припускав, що, можливо, в ці роки він був на якихось будівництвах, де пройшов досить солідну школу. Бо в деяких рисах його творчої діяльності та архітектурних прийомах сильно відбився вплив західної архітектури. Пройшовши вишкіл на будовах інших зодчих, зокрема, ймовірно, Йогана Шеделя, Григорович-Барський заходився будувати самостійно. Для творчості новоспеченого зодчого були характерні багатство композиційних прийомів, мальовнича пластика фасадів та рослинні орнаменти в стриманому, витонченому декорі.