Кільдеров Максим. Проєкт "АртСпротив"
24 лютого російські війська захопили Нову Каховку. Жителі міста й нині знаходяться в окупації, але героїчно чинять опір загарбникам та намагаються щоразу нагадати, що Нова Каховка — це Україна. Новокаховський художник Максим Кільдеров був активним учасником проукраїнських мітингів, висвітлював події у місті через соцмережі та ЗМІ. Під час війни став волонтером та благодійником.
В окупації художник пробув 55 днів. Евакуювавшись у Вінницю, продовжив займатись волонтерством через свою мистецьку діяльність. Малюнки Максима це - мікс дудлінгу та каліграфії, він називає його неоорнаменталізмом. Ним він створює мурали, розфарбовує будинки, паркани, одяг і навіть використану зброю. Окрім того, він є автором одного з вагонів «Потяг до перемоги».
Про свою мистецьку та волонтерську діяльність художник Максим Кільдеров розповів в інтерв’ю для проєкту «АртСпротив».
Моя історія війни
(інтерв’ю)
Від самого початку повномасштабного вторгнення росії в Україну ви займалися волонтерською діяльністю, націленою на допомогу жителям Нової Каховки. Розкажіть, що саме і як ви це робили?
Все почалося ще до повномасштабного вторгнення, коли розповсюджувалася інформація про те, що росія нападе. Я дуже щільно слідкував за російським пропагандистським телебаченням. Почав знаходити взаємозв'язок з тими речами, що промовлялися на «Соловйов Live» і що відбувалося у внутрішньополітичному напрямку росії. Розумів, що наближається війна.
23 лютого десь о 22 годині в мене з’явилася інформація, що велике групування росіян сконцентроване у Криму. Існує ймовірність, що зранку щось почнеться. До чого я це все говорю, що ми за пару днів до вторгнення почали вже писати патріотичні лозунги на вулицях міста - різнопланові проукраїнські графіті. Також замислились над створенням ком’юніті. Якщо щось почнеться, щоб люди були об’єднані.
Коли почалась війна, з першого дня в Інстаграмі я вів прямі репортажі з Нової Каховки. А мій товариш Стефан Воронцов вів це все у Твіттері. Потім нам почали надходити запити, що потрібна допомога людям. Прохали віднести батькам ліки, щось купити та інше. Люди пропонували донати. Оскільки у нас вже була ком’юніті, ми вирішили займатися волонтерською діяльністю. Зібралися, створили штаб і почали свою діяльність як волонтерська організація «Humanity». Деякі з нас робили закупівлю в аптеках, брали ліки, які у нас запитували. Деякі – стояли в чергах у магазини, закуповували необхідні продукти. Все це звозили в штаб, а потім розподіляли людям.