Головна Новини Книжково-ілюстративна виставка "Біографія музичних інструментів"

Книжково-ілюстративна виставка "Біографія музичних інструментів"

24.02.2016 10:17

Наша виставка розповість вам про дивовижний, давній і дуже красивий світ музичних інструментів. Якими б вони не були різними за формою, налаштуванням, розміром, - всі вони призначені для одного і того ж - щоб з них можна було отримувати музичні звуки. Кожен інструмент має свою історію появи, особливості звучання в оркестрі поряд з іншими інструментами.

Ще на початку трудового життя народ використовував різні предмети з навколишнього середовища або виготовлені своїми руками, перетворивши їх в музичні інструменти, які і зараз складають три основні групи: ударні, духові та струнні. До того ж кожен з цих видів постійно змінювався і вдосконалювався, винаходили нові. Справа в тому, що з кожного інструменту можна отримати не всі звуки, вони мають обмежений діапазон звучання і свій тембр. Одна й та сама мелодія, зіграна на скрипці або флейті, буде звучати по-різному – на скрипці «тепліше», а на флейті «холодніше».

Матеріали виставки збагатять ваші пізнання цікавою інформацією про виникнення і розвиток інструментів від первісних до сучасних. Наприклад, сам винахід барабана говорить про те, що людина відкрила властивість порожніх всередині предметів резонувати, збільшувати силу звуку. На це відкриття могла наштовхнути випадковість: вдаривши по дереву з дуплом, людина помітила, що гучний звук відрізняється від удару по здоровому дереву. Та й форма перших барабанів дуже близька теперішньому. А рояль? Один з найсучасніших (порівняно «молодих») інструментів для сольного виконання, за звуковим обсягом, потужністю звучання він не має собі рівних. І не випадково йому дали таку назву. Слово «рояль» означає «королівський».

Пропонуємо глибше ознайомитися з музичною літературою, прослухати чарівні звуки і насолодитися «сімейством» музичних інструментів, відвідавши відділ мистецтв.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

12345 6 7
8 9 1011 12 1314
15 1617181920 21
22 23 24 2526 27 28
29 30