Головна Новини Книжково-ілюстративна виставка "Леся Українка на сцені"

Книжково-ілюстративна виставка "Леся Українка на сцені"

22.02.2016 11:49

Творчість геніальної Лесі Українки і нині впевнено крокує світом, залишаючи глибокі сліди у свідомості сучасників. Її твори знають пересічні співвітчизники, цитують відомі літератори, вони втілюються на сценах театрів.

Леся Українка виявляла особливий інтерес до сценічного мистецтва. Драматичний хист поетеси виявився дуже рано. «Почалося все, - як відзначає М. Зеров, - з дитячих забав – з  «Іліади» та «Одіссеї» та дитячих фантазій». Пізніше Леся була за режисера, художника, артиста в домашніх виставах, прихильницею яких виступала Олена Пчілка.

Драматургія Лесі Українки відкрила нову сторінку в історії української літератури і театральної культури. З-під її пера з’являються оригінальні драматичні твори, наповнені ідеями й образами, породженими новою епохою, які виражені в оригінальних жанрових формах: драма «Блакитна троянда» (1896 р.), драматичні поеми – «Одержима» (1901 р.), «Бояриня» (1910 р.), «Камінний господар» (1912 р.), «Оргія» (1913 р.), драма-феєрія «Лісова пісня» (1911 р.) та ін. «Лісова пісня» і «Камінний господар» за переконаннями театрознавців є найбільш сценічними з усього драматургічного доробку письменниці, а отже – найчастіше виставлялися на українській і зарубіжних сценах.

Перше музично-театральне втілення драми-феєрії «Лісова пісня» відбулося за життя Лесі Українки в театрі Миколи Садовського. Надзвичайна музичність образів привертала увагу численних композиторів різних поколінь – А. Штогаренка, М. Скорульського, Г. Жуковського, В. Кирейка, М. Колесси. Найяскравішим з їхніх творів є балет Михайла Скорульського (1947 р.) й опера Віталія Корейка (1958 р.) з однойменною назвою. І сьогодні «Лісова пісня» є в програмі багатьох театрів. Не є винятком і наш Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. Миколи Куліша, де режисер-постановник Світлана Думинська створила багатобарвний, музичний і пластичний спектакль, що увійшов до складу Всеукраїнського театрального фестивалю «Леся Українка й театр на межі тисячоліть».

Драматична поема «Камінний господар» також частий гість на українській сцені. Вперше виставу поставлено в театрі М. Садовського в 1914 р., а балет створив у 1969 р. А. Шекера у співпраці з композитором В. Губаренком.

25 лютого виповнюється 145 річниця від дня народження Лесі Українки. До цієї визначної дати відділ мистецтв організував книжково-ілюстративну виставку «Леся Українка на сцені». Запрошуємо всіх бажаючих відкрити для себе історії написання драматичних творів та їх яскраві постановки в театрах України.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

12345 6 7
8 9 1011 12 1314
15 1617181920 21
22 23 24 2526 27 28
2930