Головна Новини Листопадове засідання артлабораторії «Українська Хата – талантами багата»

Листопадове засідання артлабораторії «Українська Хата – талантами багата»

29.11.2021 16:03

Листопадове засідання було присвячене 50-річчю від дня народження одного із завсідників артлабораторії, відомого українського краєзнавця, журналіста і поета-пісняра Олега Тимкова.

Народився Олег Анатолійович Тимков 24 листопада 1971 року в місті Сімферополь, на Кримському півострові, у родині медиків. З 1980 року сім’я Тимкових переїхала до смт Нововоронцовка Херсонської області. Навчався у Нововоронцовській середній школі №1 та Херсонському училищі культури (відділення бібліотечної справи). З 1992 року по 2008 рік працював журналістом Нововоронцовської районної газети «Вісті» та входив до активу Нововоронцовської районної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Це він, один із найперших, спонукав мешканців смаглявої Таврії подивитися на нашу історичну минувшину іншими очима. Його краєзнавчі розвідки «Махновський рух на Херсонщині» (1995) та «Отаман Григор`єв» (1997) стали справжньою сенсацією Південної України, свавільно зрусифікованої і голодоморами зацькованої. Земляки почали для себе переосмислювати часом заборонену інформацію про історичну героїку нашого краю. Його наступне краєзнавче дослідження «Нововоронцовці на фронтах Першої світової та Громадянської воєн» (2004 р.) сприяло переосмисленню українцями своєї громадянської позиції щодо оцінки минулого і розбудови сучасної української державності. Односельці все частіше почали звертатися до архівних джерел. Та й сам Олег Анатолійович з 2008 до 2010 роки попрацював на посаді головного спеціаліста Державного архіву Нововоронцовської районної державної адміністрації.

Вже 2006 року на світ з’явилися його перші літературні збірки: сатирико-гумористична повість «Сільські козарлюги» та поетично-лірична «Елегія козаччини».

Переїхавши до Херсону, пан Олег продовжив не лише краєзнавчі дослідження, про що свідчать його численні публікації у пресі, а і написання віршованих рядків, що своєю чергою призвело до появи на світ поетичних збірок «Біль душі» (2017), «Троянди серця» (2018) та «Немає слів» (2019).

З перших днів роботи артлабораторії «Українська Хата – талантами багата» Олег Тимков став справжнім завсідником інноваційного проєкту нашої бібліотеки. Він активно бере участь у роботі артлабораторії. І його серце, сповнене гарячого почуття кохання, вихлюпує на папір небайдужі рядки закоханого степовика:

«Стелила осінь райдужне намисто,
Де літечко минуло без примар.
Прощаюсь під акорди падолиста,
А путь освітлює небес Волосожар». («Бувають такі моменти»).
 
Тож у популярній серії видань «Бібліотечки артлабораторії…» з’явились ще дві поетичні збірки одвічного романтика Олега Тимкова – «Просив руки» (2020) та «Засліплений коханням» (2021).

Ці нові збірки привабили пісенними текстами українського композитора Павла Панченка. І вже одну із нових пісень маестро «Ваше серце належить мені» на слова Олега Тимкова на урочистому заході вперше для глядачів виконала лауреатка всеукраїнських конкурсів вокалістів Тетяна Дудкіна.

Безсумнівно, попереду у пана Олега нові краєзнавчі відкриття й ще чимало цікавих публікацій і ліричних пісень. На це звертали увагу присутніх на засіданні артлабораторії і друзі просвітянина: заступник голови Херсонської обласної організації Національної спілки журналістів України Любов Брусик та заступник голови Херсонського обласного осередку ГО «Молода Просвіта» Альона Мовчан, заслужений діяч мистецтв України, поет Валерій Кулик, директорка Надеждівського СБК, поетеса Світлана Кошолап, ветеран АТО, просвітянин Іван Реуцький та відповідальний секретар Херсонської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Вадим Яровий.

Цьогорічний ювіляр, просвітянин і краєзнавець Олег Тимков подякував за привітання та запевнив, що буде працювати з ще більшою віддачею, аби сприяти відродженню історичної пам’яті та родинної мови на теренах смаглявої Таврії.

Олег ОЛЕКСЮК,
керівник проєкту «Українська Хата – талантами багата»

Календар подій

     1 2 3
4 567 8 9 10
11 12 131415 16 17
1819 20 21222324
25 26 27 28 293031