Головна Новини Мовознавча гра «Наша солов’їна»

Мовознавча гра «Наша солов’їна»

21.02.2024 20:36

До Міжнародного дня рідної мови бібліотекарка відділу мистецтв Гончарівки провела в онлайн-форматі мовознавчу гру «Наша солов’їна» для учнів Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну. Мета гри – перевірити та вдосконалити знання учнів з української мови.

Мовознавча гра складалася з семи турів. За кожну правильну відповідь діти отримували один бал, окрім того, можна було одержати додатковий бал за пояснення. Експертами гри були викладачі: Кобзар Олена Володимирівна та Соловйова Інна Вікторівна. Вони рахували бали та допомагали в організації.

Перший тур називався «Слово про мову». Учням потрібно було дібрати якомога більше прикметників, якими можна змалювати нашу мову. Які тільки епітети не називали: солов’їна, рідна, мила, неповторна, співуча, красива, чиста, дзвінка, велична. Та найбільш вдале було порівняння – свята. Бо дійсно, скільки разів українська мова була розп’ята російською імперією, та все ж воскресала та продовжувала боротися за своє існування.

Під час другого туру нашої гри потрібно було вибрати правильний варіант написаного слова, чи речення. Питання були різні та актуальні. Так, наприклад: «Ми з ХерсонА, чи з ХерсонУ?», «Війна в Україні може продовжуватись протягом (чи на протязі) багатьох років?», «Приймати (чи брати) участь у заході?» та ін..

У третьому турі згадали фразеологізми та пояснили їх значення. «Годувати жданиками» - не дотримуватись обіцянок, «Намотати на вус» - запам’ятовувати, «Як з гуски вода» - байдужий та ін. У четвертому турі необхідно було скласти з набору слів прислів'я, і це вийшло в учнів дуже вдало.

П'ятий тур називався «Картиночка», де побачений предмет потрібно було назвати українським словом-відповідником. З цим завданням діти теж впоралися швидко. Слова: «мапа», «відсоток», «мушля», «валіза», «намет» і навіть «водограй», - були добре відомі учасникам гри.

У наступному турі «Мовний експерт» ведуча гри запропонувала учням «скуштувати викладацького хліба» - знайти помилку на банерах, вивісках і назвах магазинів. Найбільше коментарів і варіантів орфографії у дітей викликав банер, на якому зображено путіна в образі гітлера. Що тільки не звучало, хоча й орфографічно, й семантично було написано правильно – «Російський військовий злочинець».

І як не згадати українські пісні, адже вони не тільки музичні, а й мовні скарби нашого народу. Тим більше, що сьогодні україномовний пісенний контент на дуже високому рівні. У сьомому турі «Музичка» учні змогли із перших слів вгадати пісні: «Погані сусіди», «Батько наш - Бандера», «Біля тополі», «Знайди мене» та «Херсон, Херсон мені щоночі сниться». Це вчергове доводить, яку музику вони слухають.

Завершили гру оголошенням кількості балів. Це зробила викладачка української мови Олена Володимирівна, яка також поставила учням гарні оцінки.

Мовознавча гра «Наша солов’їна» дуже сподобалась і викладачам, і дітям. Про це свідчили слова вдячності, активність учнів та присутність 62 учасників від початку гри та до кінця. Дякуємо викладачам та учням училища за співпрацю!

Руденко Л.

Календар подій

     1 23
4 5 6 7 8 9 10
11121314 15 16 17
181920 21 22 2324
252627282930