Народні художні промисли УРСР

Народні художні промисли УРСР/ Р.В. Захарчук-Чугай, О.І. Никорак, Г.Г. Стельмащук. - К.: Наук. думка, 1986. - 142 c.

Виготовлення ювелірних виробів із дорогоцінних металів та коштовного каміння має на Україні давні традиції. Блискучого розвитку досягло ювелірне мистецтво у Київській Русі, про що свідчать унікальні музейні колекції. Це багато оздоблена карбованим та литим орнаментом зброя, предмети князівського побуту та культові речі.
Найяскравішими зразками ювелірного мистецтва того часу є жіночі та чоловічі прикраси: шийні гривні, діадеми, сережки, браслети, намиста, підвіски, фігурні бляшки, нашивки на одяг тощо.
Ремісники досконало володіли такими технічними прийомами, як лиття, карбування, чернь, позолота, скань, зернь, емаль. Особливо високого рівня майстри ювелірної справи досягли в сканному виробництві. Сканню, або філігранню, називали на Русі вироби із крученого срібного або золотого дроту. Техніку скані, як правило, супроводжувала зернь: дрібні срібні або золоті кульки, які накладались на пластини і припаювались. Знали на Русі інкрустацію золотом і сріблом по залізу та міді з застосуванням черні. Широко побутувала також емаль.
Крім металів для виготовлення прикрас використовувалось дорогоцінне та напівдорогоцінне каміння: аметист, кришталь, сапфір, сердолік, бурштин.
Традиції давньоруського ювелірного мистецтва свій дальший розвиток знайшли в золотарстві XVI—XVIII ст., яке відіграло велику роль у розвитку української культури.
Продовження читайте у книзі.

Зміст
Види народних художніх промислів УРСР
Вишивка
Художні тканини  
Килими  
Розпис тканин  
В'язання, мереживо 
Художня обробка дерева 
Кераміка
Гутне скло
Художнє ковальство 
Художній метал 
Художня обробка каменю  
Художня обробка кістки та рогу
Художня обробка шкіри
Художнє плетіння  
Ювелірні вироби
Вироби з бісеру

Календар подій

     1 2 3
4 567 8 9 10
11 12 131415 16 17
18192021222324
25262728293031