Головна Новини «Осіннє листя» Джона Мілле

«Осіннє листя» Джона Мілле

06.09.2021 15:16

Для в'янучої природи характерна особлива привабливість. Фарби досягають свого апогею і йдуть на спад, щедрий врожай дивує різноманітністю. Восени до майстрів пензля завжди приходить особливе натхнення...

У вересні пропонуємо помилуватися картиною художника Джона Мілле, який, перебуваючи під враженням від осені 1855 року, створив роботу під назвою «Осіннє листя». Мотив полотна такий: дівчатка збирають впале листя, щоб потім їх спалити. Художник зобразив сад біля свого будинку в Шотландії. Дівчата на картині – це дружина художника (вона стоїть у центрі полотна з темним, розкладеним по плечах волоссям), її сестра та їх подруги. Картина дуже проста, але в той самий час відрізняється душевністю й гармонійністю. Сам художник зазначав: «Я хотів, щоб урочистість картини будила в людях почуття глибокого релігійного благоговіння, і мені здалося, що образ палаючого листя якнайкраще підійде для цієї мети».

Події життя Джона Еверетта Мілле досі надихають сценаристів, письменників і композиторів. Його роботи сприймали за творчість дорослого художника, коли йому було всього 6 років. Він був наймолодшим в історії студентом Королівської академії мистецтв (11 років). Він першим з англійських художників отримав титул баронета. Можливо, ви не згадаєте його ім’я, якщо вас запитають про найвідоміших і знаменитих художників, але, швидше за все, ви не раз бачили його картини, адже вони – одні з найбільш тиражованих у світі.

Відомо, що початкову освіту Джон здобув удома і малюнком захопився в чотирирічному віці. Існує навіть легенда, що, коли хлопчикові було 6 років і він із сім'єю жив на острові біля берегів Франції, юний художник зробив начерки французьких солдатів; коли ж солдати побачили роботи Джона, вони билися об заклад, що їх не міг намалювати маленький хлопчик, і звичайно, програли.

Джон Мілле був одним із засновників братства прерафаелітів. Ця група художників ставила своїм завданням відійти від традицій академізму – основного мистецького спрямування Великобританії XIX століття – і черпати сюжети з природи, натури, а не з академічних композиційних схем.

Сьогодні творчість Мілле, як і мистецтво прерафаелітів, дуже популярна. Доказом цього є численні виставки їхніх робіт у найбільших музеях світу. Роботи Мілле можна зустріти й у каталогах аукціонних будинків на кшталт Sotheby's або Christie's, і продаються вони (здебільшого живопис) за мільйони.

Підготувала Ольга Руптанова

Календар подій

      1
234 5 6 78
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031