Гордість Херсонської землі


Багата Херсонська земля талантами. Це і поети, і художники, і співаки. Одне з провідних місць у мистецькому вінку займає шанована і улюблена у народі співачка, солістка обласної філармонії, Лауреат конкурсу «Голос України» Зінаїда Павлівна Колісніченко. Її голос, альт, даний Богом, надзвичайного забарвлення і тембру, викликає у слухача хвилювання, радість, сльози...
Народилася Зінаїда Павлівна у Новопетрівці Високопільського району, що на Херсонщині, у родині найкращих на все село любителів та виконавців народної пісні Євгенії та Павла Коліс-ніченків. Тож і увібрала донька з молоком матері любов до рідної пісні. Співала щоденно, і вдома, і в школі, і на ставку під вербами, бо твердо вирішила стати артисткою.
Далі - Херсон, училище культури, у якому наполегливе і добросовісне навчання допомогло у розквіті її таланту. Сприяли цьому відомі на Херсонщині майстри своєї справи М.Бакалінський, С.Антоненко, М.Алейников. Після закінчення училища Зінаїда Павлівна блискуче пройшла великий конкурс, щоб потрапити на професійну сцену в Херсонську обласну філармонію. І вже через декілька місяців роботи в ансамблі «Веснянка» вона стала солісткою - вокалісткою.
Захоплював її голос і керівників відомих професійних колективів. Були запрошення на роботу і у хор ім. Верьовки, і в Кубанський та Воронезький хори. Проте Зінаїда Колісніченко назавжди залишилася вірною своєму Таврійському краєві, прикипівши до нього і серцем і душею, понад 30 років віддавши професійній сцені. Та і як же було гарно не звучати, коли поруч були і залишаються щирі та надійні друзі, справжні митці Л.Солецький, В.Гурба, Н.Лелеко, Х.Ширінський, Л.Кисельникова. Визнавали талант співачки і херсонські поети та композитори, тому виконання своїх творів найчастіше віддавали саме їй. М.Братан, В.Кулик, А.Дунаев, В.Плаксєєв, В.Коломоєць, В.Другальов завжди були найпалкішими шанувальниками голосу співачки. Щира і задушевна пісня улюбленої Чураївни линула над рідним краєм, хвилюючи серця людей. І тому природно, що на одному зі звітних концертів на головній сцені України, голос Зінаїди Колісніченко визнано кращим, співачці вручено нагороду та диплом Лауреата конкурсу «Голос України»
Сьогодні Зінаїда Павлівна працює в Херсонському Державному університеті на кафедрі вокалу та хорових дисциплін. Щиро вдячна вона керівництву університету за визнання її таланту та можливість продовжити його розквіт, можливість передати свій життєвий, професійний досвід, свою майстерність та жагу до співу молодому поколінню. Адже пісня - то є неоціненний скарб народу і його святиня. І поки вона звучатиме, буде жити наш пісенний Таврійський край.
Квітучого травневого дня наша гордість, наш Золотий голос України відзначила свій Мудрий Ювілей. Усі друзі, уся величезна родина, її вірний та надійний Володя, який є першим слухачем і генератором її сили та привабливості, моляться завжди за успіх любої та коханої Зіночки. Дай же Боже голосу, в який закохані люди, ще довго звучати. Дай же Боже прекрасній жінці міцного здоров'я, шани та поваги людської і справжнього жіночого Щастя!
 

Віра Безсмертна
“Булава”.- №22 (825).- 27.06.2010.- стр.9

 

Календар подій

    123
4 56 7 8910
11 121314151617
18192021222324
252627282930