Гордість Херсонської землі

Багата Херсонська земля талантами. Це і поети, і художники, і співаки. Одне з провідних місць у мистецькому вінку займає шанована і улюблена у народі співачка, лауреат конкурсу «Голос України» Зінаїда Павлівна Колісніченко. Її голос, альт, даний Богом, надзвичайного забарвлення й тембру, викликає у слухача хвилювання, радість, сльози...
Народилася Зінаїда Павлівна у Новопетрівці Високопільського району, що на Херсонщині, у родині найкращих на все село любителів та виконавців народної пісні Євгенії та Павла Колісніченків. Тож і увібрала донька з молоком матері любов до рідної пісні. Співала щоденно і вдома, і в школі, і на ставку під вербами, бо твердо вирішила стати артисткою.
Далі – Херсон, училище культури, в якому наполегливе й добросовісне навчання допомогло розквітнути її таланту. Сприяли цьому відомі на Херсонщині майстри своєї справи: М. Бакалінський, С. Антоненко, М. Алейников. Після закінчення училища Зінаїда Павлівна блискуче пройшла великий конкурс, щоб потрапити на професійну сцену в Херсонську обласну філармонію. І вже через декілька місяців роботи в ансамблі «Веснянка» вона стала солісткою – вокалісткою.
Захоплював її голос і керівників відомих професійних колективів. Були запрошення на роботу і до хору ім. Верьовки, і в Кубанський та Воронезький хори. Проте Зінаїда Колісніченко назавжди залишилася вірною своєму Таврійському краєві, прикипівши до нього і серцем і душею, понад 30 років віддавши професійній сцені. Та як же було гарно не звучати, коли поруч були і залишаються щирі та надійні друзі, справжні митці: Л. Солецький, В. Гурба, Н. Лелеко, Х. Ширінський, І. Кисельнікова. Визнавали талант співачки й херсонські поети та композитори, тому виконання своїх творів найчастіше віддавали саме їй. М. Братан, В. Кулик, А. Дунаєв, В. Плаксєєв, В. Коломоєць, В. Другальов завжди були найпалкішими шанувальниками голосу співачки. Щира й задушевна пісня улюбленої Чураївни линула над рідним краєм, хвилюючи серця людей. І тому, звичайно, що на одному зі звітних концертів на головній сцені України, голос Зінаїди Колісніченко визнано кращим, співачці вручено нагороду та диплом Лауреата конкурсу «Голос України».
 

Зі статті  Віри Безсмертної у г. «Булава». – №22 (825). – 27.06.2010. – стр.9

 

Календар подій

 12 3 456
78 9 10 111213
14 15 16 17 181920
21222324252627
282930