Музична скринька


І як поле зерном хлібодар,
Землю цю засіваю піснями.
М.І. Братан

Рядками самого Миколи Івановича представляємо проект «Я без пісні і дня не прожив…» про одну з граней його творчості – пісню. У доробку самобутнього таланту митця, тонкого лірика, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Братана в тандемі з композиторами й музикантами Херсонщини понад 300 різних за тематикою вокально-хорових творів - патріотичних і жартівливих, філософських і ліричних. Тут же представлені співаники: поряд з текстами пісень – ноти, інформація про композиторів та вокалістів, відеозаписи. Сподіваємося, що матеріал знайде відгук у шанувальників поетично-пісенної творчості, адже Миколі Івановичу «так мало, небагато хотілося – якщо люди оцінять мною зроблене, то дарма мій засів не пройшов…»

«Пісня – це крила його і судьба» про талановитого тенора, чий спів полонив душі людей, доцента кафедри вокалу та хорових дисциплін ХДУ, заслуженого артиста України Віктора Гурби. У проекті розміщено його вокально-концертний репертуар, відеосюжети. «Золотим голосом Херсонщини» якось назвав Віктора Гурбу наш славний земляк, актор, народний артист України Анатолій Толок. І він був близьким до істини, адже талант Гурби глибоко шанований у нашому сонячному краї.

 

 

 

«Обіймаю піснею» про виконавицю колоритних народних і масових пісень, лауреата Всеукраїнського конкурсу «Співучі голоси України», старшого викладача кафедри вокалу та хорових дисциплін ХДУ Зінаїду Колісниченко, яка своїм красивим народним голосом дарує радість спілкування з прекрасним, викликає найсокровенніші почуття. Окрім інформації та нотного репертуару, можна послухати пісні у виконанні Зінаїди Колісниченко та переглянути відео з улюбленою спавачкою. 

 

 

Метою проекту “Моя пісня до тебе летить” є ознайомлення з творчістю Валентина Павловича Стеренка, херсонського композитора, члена Національної Всеукраїнської музичної спілки, громадського діяча, баяніста та активного прихильника народної пісні й фольклору, автора понад 200 пісень.

Проект складається з розділів: життєвий  шлях, географія творчих зв'язків, СПІВавторство з митцями ХЕРСОНЩИНИноти та записи  пісеньвідеоматеріали.

Сподіваємось, що матеріали проекту стануть у нагоді вокалістам, музикантам, вчителям, керівникам художньої самодіяльності і поповнять репертуар аматорських творчих колективів.
 

 

 

Метою проекту «Композитор і фольклорист Валерій Другальов» є популяризація  творчого доробку Валерія Другальова, який все своє життя займався вивченням звичаїв та традицій свого краю. Він  професіонал у музичній сфері, учасник багатьох наукових конференцій з питань фольклору та автор статей в пресі, людина, яка започаткувала і провела ряд обласних фольклорних фестивалів та оглядів, конкурсів, свят, які сприяли розвитку фольклорного жанру в нашій області.

 

Проект складається з розділів: 1. Автобіографія. 2. Подвижник фольклору. 3. Поетичні вітання. 4. Нотні видання. 5. Виконавці пісень Валерія Другальова. 6. Фотогалерея.

Сподіваємось, що матеріали проекту стануть у нагоді вокалістам, музикантам, вчителям, керівникам і учасникам художньої самодіяльності.

Головною метою проекту «Музичний фольклор Херсонщини» є ознайомлення користувачів з дослідженнями музичного фольклору Херсонщини, народнопісенною творчістю.

Проект складається з розділів: 1. Музичний фольклор Херсонщини. 2. Календарно-обрядові пісні. 3. Родинно-обрядові пісні. 4. Родинно-побутова лірика. 5. Балади. 6. Соціально-побутові пісні. 7. Дитячий фольклор.
Проект адресований широкому загалу користувачів: науковцям, музикознавцям, фольклористам, працівникам культури та мистецтва, викладачам і студентам навчальних закладів та всім шанувальникам української музичної культури.

Проект познайомить вас з керівником народного ансамблю танцю "Чубарики", заслуженим працівником культури України, професором, завідувачем кафедри хореографії факультету культури та мистецтв Херсонського державного університету Василем Васильовичем Чубою. Завдяки його плідній праці, створений ним танцювальний колектив «Чубарики» став відомий не лише в Україні, але й у Росії, Італії, Франції.
Основною метою діяльності Василя Васильовича є збір, вивчення та збереження національних традицій, звичаїв та обрядів, створення на цій основі народних танців та нових хореографічних мініатюр і великих полотен із минулого та сучасного життя різних народів.
Завдяки проекту «Василь Чуба – херсонський хореограф» ви ознайомитесь з життєвим та творчим шляхом хореографа, а також побачите на власні очі його вражаючі постановки.
Структурно проект поділяється на розділи: 1. Життепис хореографа; 2. Ансамбль народного танцю «Чубарики»; 3. Світлини; 4. Танці народного ансамблю "Чубарики".
 

Метою проекту “Лети, моя пісне, лебідкою!” є ознайомлення із творчістю Валентина Григоровича Плаксєєва, херсонського композитора, диригента, педагога.


Проект складається з розділів: біографічні відомостіспівпраця композитора з В. Куликоммузичні твори на слова М. Братанапісні про Херсонщинуфотогалерея.

Сподіваємось, що матеріали проекту стануть у нагоді вокалістам, музикантам, вчителям, керівникам художньої самодіяльності і поповнять репертуар аматорських творчих колективів.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13141516
17 1819 20 212223
242526272829