Музичний фольклор Херсонщини

Фольклор – одне з найцінніших духовних надбань народу за його багатовікову історію, незатьмарене джерело життя, бо, як і мова, виробляється протягом усього існування і розвитку кожної нації. Він виступає синтезом культур не лише різних регіонів, а й соціальних прошарків і груп відповідного суспільства, при цьому будучи виключно демократичним, оскільки в його створенні беруть участь усі бажаючі.
 
Для того, щоб зафіксувати, зберегти для нащадків духовні перлини нематеріальної культури, багато вчених та аматорів, серед яких Віктор Кисіль та Валерій Другальов, протягом десятків років проводили науково-збирацьку роботу, вивчали та систематизували зібраний матеріал.
Особливість фольклору виявляється у територіальному розвитку окремих регіонів України. Фольклор завжди локалізований, так як пов'язаний з традиціями даної місцевості. Проте такий поділ є умовним, оскільки відмінності в глобальному масштабі не суттєві, а лише нюансні, що лише збагачує і урізноманітнює національний духовний скарб. Враховуючи це, дуже цікаво досліджувати розвиток народних традицій на півдні України, оскільки історично так склалося, що його населяють вихідці з усіх регіонів, особливо з Полісся та Поділля. Особливе місце займає народнопісенна культура.
Народна пісня з давніх-давен відбивала, мов у дзеркалі, всі сторони людського життя: особистого, громадського, світського, релігійного, національного й політичного. Пісня була свідком сердечних зітхань і родинного життя, воєнних баталій і радісної перемоги, веселих свят і  трудових буднів...
Треба зазначити, що в музичному фольклорі Херсонського краю доволі широко представлені календарно-обрядові пісні, родинно-обрядові та родинно-побутові, епічні пісні, соціально-побутова лірика та дитячий фольклор.
 

Календар подій

12345 6 7
8 9 1011 12 1314
15 1617181920 21
22 23 24 25262728
2930