Народний художній ансамбль танцю "Чубарики"

Ансамбль “Чубарики” був організований у березні 1993 р. заслуженим працівником культури України, відмінником освіти України Василем Васильовичем Чубою.
За час свого існування був найактивнішим учасником міських, обласних та державних заходів різного формату. 

Від 1999 року народний ансамбль став базовим навчально-творчим колективом Академічного ліцею при Херсонському державному університеті з підготовки обдарованої молоді до вступу в університет та є базовим навчально-творчим колективом кафедри хореографії факультету культури і мистецтв Херсонського державного університету.

Складовою частиною навчального процесу, поєднання його з практикою є концертно-виконавська й культурно-просвітницька діяльність ансамблю, репертуар якого складають як українські танці, так і хореографічні композиції на ліричну, героїко-романтичну, жартівливу тематику.
Репертуар колективу відзначається оригінальністю та самобутністю в популяризації унікальних зразків народної творчості, освоєнні класичного вітчизняного і зарубіжного репертуарів, про що свідчать досягнення високих місць у конкурсах та фестивалях хореографії.

На другому регіональному конкурсі хореографічних колективів “Пробудження” ансамбль “Чубарики” отримав Гран-прі, а студентка 2 курсу С. Бистрицька визнана кращою солісткою конкурсу. На міжобласному конкурсі малих хореографічних форм, окремих виконавців та балетмейстерських робіт “Осінні фантазії” імені В. Верховинця (м. Каховка, 2000 р.) народний ансамбль танцю “Чубарики” став лауреатом конкурсу з врученням диплому І ступеня в номінації “Краща балетмейстерська робота”.

Колектив – постійний переможець обласних хореографічних конкурсів системи народної освіти.
У 1994 році ансамбль виборов І місце на Міжнародному конкурсі “Аліса в країні див” в м. Євпаторія, який проводила міжнародна асоціація дитячої творчості. У 1995 році “Чубарики” стали лауреатами ІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу “Твоя зоря” в м. Тернополі.
На високому виконавському та художньому рівнях проходили концерти ансамблю на міжнародних фестивалях в м. Сент-етьєн де Руа (Франція) та м. Ліпарі (Італія), про що свідчать листи-подяки оргкомітетів цих фестивалів.
Народний художній ансамбль танцю “Чубарики” є Лауреатом Міжнародних конкурсів та фестивалів “Золотий лелека” (Миколаїв, 1988 р.), фестивалів у Франції (1996, 2002 рр.), Італії (1997 р.), Всеукраїнських “Твоя зоря” (1995 р., м. Тернопіль), імені П.П. Вірського (2003 р.), «Оберіг» (2005). Переможець регіональних конкурсів: “Осінні фантазії” (2000 р.) - І місце, “Пробудження” (2000 р.) - Гран-прі, «Танцювальні сезони» (2006 р.) - Гран-прі.
 

Колектив брав активну участь в таких заходах вузівського, регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів:
• Гранд концерт майстрів мистецтв та художніх колективів України в Національному палаці “Україна” та в художньо-спортивному театральному дійстві “Симфонія незалежної держави” на Майдані Незалежності, присвячених 10-й річниці Незалежності України.
• В концертних програмах: “ХХІ століття – перша осінь”, “День відкритих дверей кафедри хореографії”, Святковий концерт для учасників сільських спортивних ігор України (м. Київ), Святковий концерт для делегатів ІІ з’їзду освітян України (м. Київ, Національний палац “Україна”), Осінній дивертисмент”, Святковий концерт з нагоди 10-річчя Збройних сил України, “Таврійські візерунки”, “Ти у серці моїм, Україна”, «Боже великий, єдиний», концертна програма майстрів мистецтв та творчих колективів Херсонського державного університету та академічного ліцею при ХДУ “Дивна країна мрій” (Національний палац “Україна”, м. Київ), “Десять миттєвостей весни”, “Людина року Херсонщини”, “Зоряний вальс”, “Осінній вальс”, “Хто ти є – Україно?”, концертні програми з нагоди 85-річчя ХДПУ “Це моя Україна”; творчий звіт ансамблю для учасників фестивалів - конкурсів хореографічних колективів “Натхнення” (2000-2007 рр,), святковий концерт, присвячений 10-річчю створення судової системи незалежної України, акція-концерт “Жінка року” та інші.
• Проведення науково-практичних конференцій та семінарів для керівників хореографічних колективів (2000-2007 рр.), організація і проведення регіонального конкурсу “Пробудження” (2000-2002, 2004-2007 рр.), в якому брав участь 31 колектив з Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської областей, АР Крим).
• Учасники   ансамблю   гідно   репрезентували   хореографічне   мистецтво України в міжнародних проектах: днях Слов'янської культури в м. Ніцца (Франція), мега-шоу «Молода Америка - Молода Україна».

Завдяки активній участі в заходах з культурного обслуговування населення, колектив відомий у місті та області. Виконавською майстерністю учасників ансамблю захоплювалися глядачі Франції та Італії. Його склад - це технічно добре підготовлені юнаки та дівчата. Потенціал  ансамблю  та цілеспрямована робота керівника розкриває широкі можливості у досягненні нових творчих злетів.
Ансамблю танцю «Чубарики» притаманне своєрідне виконання хореографічних творів і донесення їх національного колориту. Він має своє творче обличчя, чим відрізняється від інших колективів області. Завдяки різноплановості репертуару колективу, розкриваються вміння та навички учасників, що характеризує колектив як творчу національно-методичну лабораторію. У творчому доробку ансамблю є багато номерів, які увібрали в себе фольклорне розмаїття інших народів світу. Яскравим прикладом буде «Російський танець» з хустинками, насичений елементами народної хореографії північних областей Росії. Танець-перепляс поділяється на дві частини: перша - лірична, друга - плясова. Це своєрідне змагання у віртуозності, силі, витривалості й винахідливості танцюристів. Участь беруть дівчата і хлопці, демонструючи свою майстерність і використовуючи весь арсенал російських танцювальних рухів: чіткі вигадливі дрібушки, плескачі, присядки, стрибки, оберти, тощо. Виконавцям «Російського танцю» притаманні легкість, витонченість, запальність, радість, широчінь та свобода рухів.
Василь Васильович захоплювався і сучасними напрямами хореографічного мистецтва. Він постійно знаходився у творчому пошуку, продовжував розвиватися та самовдосконалюватися. Хореограф зібрав групу студентів, які під його керівництвом опановують методику сучасного танцю. Група створила цикл хореографічних номерів, об'єднавши їх назвою «Лица нашего города» - сучасні хореографічні постановки, що відображають життя та побутові проблеми сьогоднішнього міста. Цикл номерів є дуже цікавою, актуальною та своєрідною міні виставою.

Ансамбль танцю «Чубарики» неодноразовий переможець конкурсів та фестивалів. Він багатий сценічною культурою, високим виконавським рівнем, артистизмом учасників. Не треба слів, щоб зрозуміти, про що вони танцюють. Рухи та емоції показують значно більше, ніж ми чуємо, значно більше, ніж розуміємо. Танець - це мова душі.

Матеріал про ансамбль "Чубарики" представила кафедра: секція народно-сценічної і сучасної хореографії (2015)

Календарь событий

    123
4 5 6 78910
11 12 1314151617
18 192021222324
25262728293031