Гордість Херсонської землі

Багата Херсонська земля талантами. Це і поети, і художники, і співаки. Одне з провідних місць у мистецькому вінку зайняла шанована і улюблена народом співачка, лауреатка конкурсу «Голос України» Зінаїда Павлівна Кольбік (Колісніченко). Її голос, альт, даний Богом, надзвичайного забарвлення й тембру, викликає у слухача хвилювання, радість, сльози...
Народилася Зінаїда Павлівна у Новопетрівці Високопільського району, що на Херсонщині, у родині найкращих на все село любителів та виконавців народної пісні Євгенії та Павла Колісніченків. Тож увібрала донька з молоком матері любов до рідної пісні. Співала щоденно і вдома, і в школі, і на ставку під вербами, бо твердо вирішила стати артисткою.
Далі – Херсон, училище культури, в якому наполегливе й добросовісне навчання допомогло розквітнути її таланту. Сприяли цьому відомі на Херсонщині майстри своєї справи: М. Бакалінський, С. Антоненко, М. Алейников. Після закінчення училища Зінаїда Павлівна блискуче пройшла великий конкурс, щоб потрапити на професійну сцену Херсонської обласної філармонії. І вже через декілька місяців роботи в ансамблі «Веснянка» вона стала солісткою.
Захоплював її голос і керівників відомих професійних колективів. Були запрошення і до хору ім. Верьовки, і в Кубанський та Воронезький хори. Проте Зінаїда Колісніченко назавжди залишилася вірною своєму Таврійському краєві, прикипівши до нього серцем і душею, понад 30 років віддавши професійній сцені. Та як же було гарно не звучати, коли поруч були щирі та надійні друзі, справжні митці: Л. Солецький, В. Гурба, Н. Лелеко, Х. Ширінський, І. Кисельнікова. Визнавали талант співачки й херсонські поети та композитори, тому виконання своїх творів найчастіше віддавали саме їй. М. Братан, В. Кулик, А. Дунаєв, В. Плаксєєв, В. Коломоєць, В. Другальов завжди були найпалкішими шанувальниками голосу співачки. Щира й задушевна пісня улюбленої Чураївни линула над рідним краєм, хвилюючи серця людей. І тому, звичайно, що на одному зі звітних концертів на головній сцені України, голос Зінаїди Колісніченко визнано кращим, співачка отримала нагороду та диплом лауреата конкурсу «Голос України».
 

Зі статті  Віри Безсмертної у г. «Булава». – №22 (825). – 27.06.2010. – С.9

 

Календарь событий

1 2 3 4 567
8 9 10 11 121314
15 16 17 18192021
22 23 24 25 262728
2930