Головна Новини Виставка авторських ляльок у Гончарівці

Виставка авторських ляльок у Гончарівці

06.02.2020 08:52

Лялька – один з найдавніших винаходів людства. Вона з'явилася приблизно тоді ж, коли і сам «Homo sapiens». Перші фігурки з глини, дерева, каменю або трави люди робили зовсім не для ігор. Ці фігурки мали обрядове значення: вважалися ідолами або ж оберегами. Найстаріша з виявлених на сьогодні ляльок знайдена в Чехії. Археологи вважають, що їй не менше 30 000 років.

Лялькам, знайденим в могилах єгиптян, близько 4000 років. Єгиптянки майстрували фігурки бога Осіріса з глини й вміли створювати людиноподібні фігури з воску або дерева. Вони мали рухливі суглоби та зачіски з натурального волосся. Історики називають однією з перших власниць колекції авторських ляльок Клеопатру. У палаці ляльки виконували роль манекенів. Зважаючи на їхні вбрання, цариця замовляла собі урочисті наряди.

Слов'яни робили лялечки-мотанки з тканини й ниток. В їхніх плетіннях можуть бути заховані елементи рослин, камінчики або гудзики. Дотепер вважається, якщо в будинку «живе» така лялька, його обійдуть стороною всі біди. І повір'ям, і ляльці вже більше 5000 років. Їх вміли робити навіть маленькі діти, що, окрім сприятливих магічних властивостей, розвивало дрібну моторику. Вони моталися як оберіг в дорогу й слугували захисним декором кутів будинку.

Потенціал ляльки величезний, і сучасним художникам-лялькарям, і мистецтвознавцям ще належить розкрити нові грані й можливості цієї теми.

У відділі мистецтв експонована виставка казкових за красою ляльок – витворів мистецтва, які створені руками херсонських майстринь: Наталії Коваленко, Ольги Степанової, Тетяни Курсакової, Оксани Наливайко (Роксана), Юлії Логачової.

На виставці також представлені книги з фонду відділу, які допоможуть вам зробити ляльку своїми руками. У них представлені проекти ляльок, описані основні технічні прийоми їх виконання. Для кожної моделі наводяться викрійки й шаблони, даються корисні поради щодо вибору та комбінування тканин і фурнітури, прикрас і вишивки.

Приходьте, дивіться, вивчайте й творіть!

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

     1 2 3
4 567 8 9 10
11 12 131415 16 17
18192021222324
25262728293031