Тарас Шевченко у театрі та кіно

Серед захоплень Тараса Шевченка були не лише письменництво та образотворче мистецтво. Як істинно творча людина, він аж ніяк не міг залишатись байдужим до інших видів мистецтва. Серед них був, звичайно ж, і театр...
Театральне мистецтво викликало у талановитого Шевченка справжню бурю емоцій. Він полюбляв драматургію як російських, так і зарубіжних письменників, бачив багато вистав за їх творами. Він захоплювався грою акторів, заводив із ними дружні стосунки, часто малював портрети різних театральних діячів.
Засвідчивши у своїх поетичних творіннях свою симпатію до Котляревського, Гоголя, Щепкіна, Шевченко виступає з рядом власних драматургічних задумів. Через переслідування, арешти та заслання не всі задуми вдалося йому творчо реалізувати, проте уцілілі драми свідчать про потужний драматургічний талант великого українського поета.
Тарас Шевченко не просто сам писав п'єси й драматичні поеми. Він також мав глибокі теоретичні погляди на мистецтво сцени, часто писав рецензії на театральну гру різних акторів. Акторська гра, на його думку, залежала не тільки від здібностей самого актора, а й від драматурга, оскільки майстерно написаний драматургом образ дає акторові необмежені можливості розкрити його внутрішній світ, характер, натуру, вчинки.
Сценічна доля творів Т. Шевченка в Україні охоплює майже півтораста літ. Багато у чому постановки залежали від режисерського бачення драматургії Шевченка, продиктованого власним смаком, прагненням до новаторства або ж ставленням влади до творчої спадщини поета. В наш час вистави про долю Шевченка або за мотивами його п'єс навіть доповнюються сучасними мультимедійними технологіями.
Щодо постаті Шевченка у кінематографі, то тут існує думка, що попри спроби відтворити життя і творчість поета-художника на кінострічці у ХХ ст., жоден фільм все ж таки не показав достовірно усі біографічні відомості про Кобзаря. Та не зважаючи на це,  залишається фактом те, що режисери Петро Чардинін, Ігор Савченко, Володимир Денисенко у різні роки подарували нам кінострічки про улюбленого поета України, а прожити його життя мали змогу такі актори, як Амвросій Бучма, Сергій Бондарчук, Іван Миколайчук. Звісно ж, це не єдині приклади.
Тож наша рубрика “Тарас Шевченко у театрі та кіно” ознайомить вас із літературою, яка може допомогти дати відповіді на такі питання: ставлення Тараса Шевченка до театрального мистецтва, його взаємовідносини із відомими акторами, сценічна доля драматичних творів Шевченка, поява постаті Кобзаря в українському кінематографі, історія створення конкретних фільмів та вистав тощо.


Календар подій

     12
345 6 789
10 1112 13 141516
17 18 19 20212223
24 25 26 27282930
31