ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО БАЛЕТ

1. Балет зародився ще в XV столітті в Італії. Назва походить від слова «ballo». У перекладі з італійської – танець. Надалі він почав швидко ширитися Європою та за її межами. Трішки історії

2. Основною частиною танцюристів були чоловіки. Перша балерина вийшла на сцену тільки в 1781 році. Однак це були поодинокі випадки. Конкурувати з чоловіками на сцені жінки стали майже через півстоліття. При цьому балетна пачка була придумана лише в 1839 році.

3. Поширенню балету допомагали французькі королі й королеви. Людовик XIV став засновником кількох академій, які сприяли розвитку мистецтва за новим шляхом. Це призвело до того, що у XVIII столітті балет зміг встати на один щабель з оперою. Король з юних років захоплювався мистецтвом. Його особистий хореограф придумав 5 позицій ніг, за допомогою яких артисту зручно переміщатися у різних напрямках і при цьому утримувати рівновагу. Вони використовуються і в наші дні.

4. За століття свого існування балет став більш витонченим. Спочатку артисти танцювали в масках і громіздких костюмах. Пізніше з'явилися трико і пачки. Процес трансформації триває і зараз.

5. Пуанти з'явилися наприкінці XIX столітті. Першою балериною, яка танцювала навшпиньках, стала італійка Марія Тальоні. Вона самостійно зміцнила балетне взуття так, що в передній частині виникла свого роду коробочка. Це дало новий вектор розвитку балету. Зараз усі балерини виконують номери саме в такому взутті, яке отримало назву пуанти.

6. Балет дозволений далеко не у всіх країнах. Наприклад, у Туркменістані на початку ХХІ століття його офіційно заборонили.

7. Балет – мистецтво, яке вимагає значних фінансових вкладень. Пуанти рідко живуть більше декількох тижнів, а то і днів. Як наслідок, балерини змушені купувати собі близько 300 пар взуття на рік. Зрозуміло, по одній ніхто не купує.

Щоб зробити одну балетну пачку, необхідно використати 15 метрів легкої тканини. Створення предмета займає 2-3 дні. Робота дуже копітка й вимагає підвищеної уваги. Це призводить до високої вартості виготовлення. Якісний виріб може коштувати кілька тисяч доларів.

8. У середньому під час одного виступу артист балету піднімає сумарно близько 1000 кілограмів. Чим важче балерина, тим більше навантаження.

9. Люди мистецтва дуже забобонні. Балет в даному випадку – не виняток. Наприклад, балерини входять в гримерку тільки з лівої ноги.

10. Найбільш відомим і відвідуваним твором є «Лебедине озеро». Музика з нього відома навіть дітям. «Лебедине озеро» – постановка, яка потребує найбільшої кількості обертань. В одній з партій артист робить 32 обертання. Це свого роду рекорд. В Times Square під відкритим небом трупою Parsons Dance була зібрана найбільша аудиторія глядачів. 10 артистів танцювали протягом цілої доби. Щогодини танцівники показували новий номер. У результаті виступ подивилися сотні тисяч глядачів на вулиці, а також сотні мільйонів – по телебаченню. Балет демонструвався в режимі онлайн. Рекорд був зафіксований Книгою Гіннеса.

11. Хорошим партнером для балерини вважається той, хто не тільки створює безпеку і може утримати танцівницю, а ще й тримає її так, що в «крижаному» освітленні лінії її тіла виглядають бездоганно. Це справжнє мистецтво!

12. Багато чоловіків-артистів балету мають традиційну орієнтацію. При цьому через жіночність образу та м'якість рухів оточуючі часто переконані у зворотному.

13. Новачкам у цьому мистецтві заборонено ставати на пуанти. У підлітковому віці кістки занадто м'які й швидко деформуються. Встати на пуанти може тільки танцівниця, яка займається не менше 6 місяців. При цьому вона повинна отримати на це дозвіл. Для багатьох юних танцівниць цей момент є мрією.

14. Нові пуанти несуть загрозу здоров'ю балерин. Вони досить важкі й небезпечні. У результаті дівчата змушені пристосовуватися і навмисно пошкоджувати взуття.

15. Балет – мистецтво, яке вимагає фізичних сил і витривалості. Велике навантаження на організм призводить до того, що танцюристи хворіють набагато частіше, ніж люди інших професій.

Колись відома танцівниця Ольга Лепешинська під час виступу зламала ногу відразу в 3-х місцях. Глядачі в залі змогли почути тріск кісток артистки, що ламаються. Однак травма не завадила балерині дотанцювати свою партію. Вона закінчила виступ і тільки після цього звернулася за допомогою до лікаря.

Джерело: TapTut.com: Цікаві факти про балет | Цікаві факти

Рідкісні давні балетні відео
Балет у живописі
Українські артисти балету

Календар подій

     1 2 3
4 567 8 9 10
11 12 131415 16 17
1819 20 21222324
25 26 2728293031