Цікаві факти про фотомистецтво
Гарні фото – не завжди знамениті. Але вони можуть таким стати, якщо за ними стоять дивовижні історії...
У якості стандартного фону робочого столу Windows XP була обрана фотографія «Безтурботність», зроблена в Каліфорнії. Її поява стала можливою завдяки шкідникові філоксері, який уражує виноградники. Вони були прибрані з цих пагорбів на кілька років саме внаслідок зараження.
Одне з найвідоміших фото Черчілля, де він зображений похмурим і сердитим, зроблено 1941 року після його промови перед канадською Палатою громад. Коли Черчілля привели в кімнату, він сказав фотографу, що у того є дві хвилини, і закурив сигару. На прохання фотографа прибрати сигару прем'єр-міністр відповів відмовою. Тоді фотограф підійшов до Черчілля під приводом заміряти рівень світла та сам витягнув сигару з його рота, а реакція прем'єр-міністра на цю нахабність якраз була спіймана на камеру. Але потім Черчілль посміхнувся і дозволив зробити ще один знімок, хоча цей добросердий фотопортрет набагато менш відомий.
Яким боком краще фотографуватися в профіль? Лівим! У результаті дослідження, проведеного співробітниками університету Уейк Форест в Північній Кароліні (США), з'ясувалося, що краще сприймається й вважається більш естетичною саме ліва наша сторона. Автори дослідження вважають, що причиною цього може бути той факт, що на лівій частині обличчя краще відображаються емоції. Звертайте увагу, коли будете фотографуватися!
Милі фотографії котиків зі смішними написами не так давно зайняли простір інтернету, але, виявляється, це зовсім не нова тенденція. Одним із перших, хто почав фотографувати кумедних котів, був британець Гаррі Пойнтер (70-ті роки XIX ст.). Спочатку він знімав тваринок у звичайній обстановці, але швидко зрозумів, що набагато більшим успіхом користуються кадри з котиками в кумедних позах. Він же почав робити дописи до своїх фотографій, наприклад: «З Новим роком!», «Перерва на чай», «Бетсі, неси обід» тощо.
Людське око не здатне точно визначити рівень освітленості приміщення. Сьогодні під час студійної фотозйомки це завдання допомагає вирішити експонометр.
Оскар Густав Рейландер – один з перших людей, які робили художню фотографію за відсутності експонометра. Він використовував з цією метою… свою кішку! Саме за допомогою тваринки він визначав ступінь освітленості в студії – і, як наслідок, час витримки. Для цього він дивився на зіниці кішки, коли вона перебувала в студії: якщо вони були сильно розширені – витримку необхідно було робити довшою, якщо зіниці стискалися до вузьких щілин – була необхідна коротка витримка.
Під час німецької окупації Едіт Піаф виступала в Німеччині в таборах для військовополонених. Після концерту вона зазвичай фотографувалася з німецькими офіцерами й самими військовополоненими на пам'ять, після чого в Парижі з фотографій вирізали обличчя бранців і вклеювали їх до фальшивих паспортів. Коли Піаф поверталася в табори з повторним візитом, вона таємно віддавала паспорти військовополоненим, за допомогою чого багатьом із них вдалося втекти.