Головна Новини З історії пісень воєнних років

З історії пісень воєнних років

08.05.2014 12:18

Пропонуємо вам ознайомитися з деякими історіями знаменитих пісень, які в дні війни знав кожен від малого до великого.
Хто не пам'ятає одну з найвідоміших пісень Великої вітчизняної війни «В землянке». Її автори - поет Олексій Сурков і композитор Костянтин Листов. Коли поет писав вірш «Бьется в тесной печурке огонь», він і не припускав його публікувати і тим більше не думав, що він може стати піснею. Коли К. Листов подзвонив і попросив у О. Суркова дати що-небудь співоче, у відповідь на це поет сказав: «Костюша, что-нибудь — нет. А вот я написал один стишок — письмо жене». І через тиждень була написана пісня.
Багато любителів пісень воєнних років припускають, що знамениті «Дороги» написані в роки війни, насправді це не так. У 1945 році готувалася програма «Весна победная». Її головний режисер Сергій Юткевич задумав включити кілька нових пісень. Одна з них мала називатися «Под стук колес» і написати її режисер попросив Анатолія Новікова і поета Льва Ошаніна .
Спочатку народився приспів
Эх, дороги...
Пыль да туман
Холода, тревоги
Да степной бурьян.
Нелегко було знайти точні слова , які передавали б задум композитора. Але пісня вдалася.
А улюблена «Темная ночь», написана до фільму «Два бойца», з'явилася тільки тому, що режисер зрозумів, що не тільки симфонічна музика повинна супроводжувати фільм, але і пісня, без якої сцена в землянці не вийшло б. Це так яскраво режисер змалював композитору М. Богословському, передав почуття, внутрішній стан героїв, розповів тему пісні, що сталося диво: композитор сів за рояль і відразу, без зупинки, зіграв мелодію майбутньої пісні, яка і увійшла в фільм без змін. Швидко і вдало склалися вірші на цю музику. І пісня стала популярною ще до виходу фільму.
Не кожен відразу згадає, що пісня «На безымянной высоте» написана через 20 років після того, як одгреміли останні бої. Цей твір побудований на конкретному бойовому епізоді. 18 сибіряків добровільно виконали бойове завдання, потрібно було взяти висоту. У бою героїчно загинули майже всі, але не здавалися.
Нас оставалось только трое
Из восемнадцати ребят...
Також дуже цікаві біографії пісень «Бухендвальский набат», «Журавли», «День Победы», «Не стареют душой ветераны». І секрет їхнього успіху в тому, що це безсмертні пісні. В них відобразилася велика душа народу.
У наших фондах широко представлені документи цієї тематики. Пропонуємо вам ноти декількох пісень.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031