Головна Дозвілля Артлабораторія «Українська Хата – талантами багата» Публікації «За штилем завжди намічається бриз». Зустріч із Тетяною Висоцькою

«За штилем завжди намічається бриз». Зустріч із Тетяною Висоцькою

Після тривалої, у зв’язку з пандемією, перерви в актовій залі Херсонської обласної книгозбірні ім. Олеся Гончара з витриманою соціальною  дистанцією між глядачами і з використанням маски, як незаперечного атрибуту сьогодення, у рамках проєкту «Самоцвіти України» ми мали радість провести зустріч із відомою тележурналісткою, нашою землячкою, українською поетесою Тетяною Висоцькою.

Висоцька Тетяна Валеріївна народилася в Асканії-Новій на Херсонщині, виросла у Херсоні, закінчила факультет української філології в Херсонському державному університеті.

Будучи студенткою, паралельно два роки працювала на обласному телеканалі «Скіфія». Як згадує сама пані Тетяна, у журналістику її привів тато Валерій Долина, який нині є головою Херсонської обласної організації Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України. Він був, є і залишається позитивним прикладом для Тетяни.

Під час навчання у столиці на курсах для журналістів-початківців «Інтерньюз» Тетяна Висоцька знайшла роботу на «Новому каналі». Там 6 років і пробула – кореспондентом новин і ведучою медичного проєкту «Запитайте у лікаря».

Останні 15 років працює на телеканалі «СТБ», веде «Вікна-новини», також провела два сезони пост-шоу «Зважені і щасливі», була співсценаристкою художньо-документальної стрічки про Василя Стуса з циклу «Незламні». Нині паралельно з новинами веде реаліті-шоу «Таємниці ДНК».

Почала писати вірші ще в юності, але суто українською – з початком війни на сході нашої держави. Любить складні та модернові форми і багатозначну суть, філософську та психологічну лірику. За творчу майстерню – записник у телефоні і електронні словники. Друкувалася в журналах і часописі «Ковток життя».

Зі своїм чоловіком Олексієм Висоцьким Тетяна Валеріївна познайомилась понад 20 років тому на нашому обласному телеканалі «Скіфія». Родина Висоцьких любить подорожувати і пізнавати нове. Звичайно ж, пані Тетяна, як мама, дбає про духовний і фізичний розвиток своїх діточок: сина Станіслава та доньки Таїсії. До речі, минулого 2019 року син Станіслав закінчив школу і вступив до Київського політехнічного університету.

На заході, окрім чудових поетичних рядків у виконанні авторки Тетяни Висоцької, глядачі мали змогу почути українські пісні у виконанні народного артиста України Харіса Ширінського та лауреата всеукраїнських конкурсів вокалістів Тетяни Дудкіної, а також насолодитися грою на електроскрипці скрипаля-віртуоза, соліста Херсонської обласної філармонії Олексія Кари.

Глибинна і вражаюче чуттєва поезія Тетяни Висоцької не залишила жодного серця байдужим. Її незашмуляні і незаангажовані політичними догмами рядки наснажили присутніх до переосмислення власного світогляду і до більш продуктивної роботи кожного заради розвитку культури і духовності рідного краю. Тож, певно, буде і на Херсонщині зрушення на краще, ніби на підтвердження слів проморської поезії Тетяни Висоцької «За штилем завжди намічається бриз».

                            Олег Олексюк,
заслужений працівник культури України,
керівник проєкту «Самоцвіти України».

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31