Зміст

ВІД АВТОРА

Пропонований навчальний посібник є третьою частиною серії навчальних посібників для 1-8 класів початкових спеціалізованих мистецьких закладів системи Міністерства культури і туризму України. Матеріал навчального посібника скомпонований таким чином, що він природно продовжує попередні видання. Він містить систему більш складних творчих завдань, а також оновлений матеріал для розвитку музичного слуху, пам'яті, ритму та творчих навичок учнів.
Посібник має чітку спрямованість на встановлення зв'язку між різними формами роботи на уроці сольфеджіо і при виконанні домашніх вправ. Система завдань посібника зорієнтована на активізацію таких якостей учнів, як активність, самостійність, критичність, забезпечення умови для самореалізації, духовного та творчого самовдосконалення. У викладі матеріалу навмисне обминається складна музично-теоретична термінологія, головний акцент ставиться на те, щоби всі завдання були зрозумілими й цікавими дітям. Саме тому основна увага приділяється тим прикладам, завданням, які викликають позитивне ставлення до предмета і створюють особливу атмосферу при роботі.
Творче ставлення викладачів, які будуть користуватися посібником, тільки підвищить ефективність засвоєння знань, вмінь і навичок учнями на уроках сольфеджіо.
 

Олена Афоніна

 

ЗМІСТ

Тема: Повторення діезних мажорних тональностей
Тема: Повторення діезних мінорних тональностей
Тема: Повторення інтервалів
Тема:Ритмічна група
Тема: Ритмічні групи
Тема: Повторення бемольних мажорних тональностей
Тема: Повторення бемольних мінорних тональностей
Тема: Тональність Ля мажор
Тема: Тональність фа-діез мінор
Тема: Тональність Мі-бемоль мажор
Тема: Тональність до мінор
Тема: Секста
Тема: Септима
Тема: Обернення інтервалів
Тема: Розмір 3/8
Тема: Тризвук
Тема: Обернення тризвуку
Тема: Головні тризвуки мажору
Тема: Головні тризвуки мінору
Самостійні завдання
Тональності
Інтервали в соль мажорі
Тризвуки з оберненням
Музичні терміни

 

Календар подій

  1 2 345
6 7 89101112
13141516171819
20212223242526
2728293031