Педагогічна діяльність

Творчий шлях Віктора Гурби розпочався по закінченні Донецької консерваторії ім. С. Прокоф’єва у 1977 р. на посаді соліста – вокаліста Херсонської обласної філармонії.
З 1980 до 1986 рік – соліст центрального ансамблю пісні та танцю групи радянських військ у Німеччині. У складі ансамблю гастролював по східній Німеччині, а також Чехословаччині (нині Чехія), Польщі. Разом з ансамблем став лауреатом Всесоюзного конкурсу та лауреатом премії спілки Німецько–Радянської дружби.
У 1986 році повернувся до рідного Херсону й продовжив свій творчий шлях у Херсонській обласній філармонії солістом – вокалістом. Почався період творчого підйому.

За 16 років плідної праці солістом–вокалістом Херсонської обласної філармонії було створено багато концертних програм та сольних номерів як класичної, так і сучасної музики. У 1989 році викладачами музичної школи №2 був створений ансамбль народних інструментів, з яким плідно співпрацював понад 14 років. З ансамблем тричі гастролював у Франції, зроблено кілька сольних програм з творами українських, італійських та сучасних композиторів. Гастролював у Франції, Німеччині, Румунії, Угорщині, Польщі, Туреччині. Із сольними програмами гастролював по Україні.

У 1995 році Указом президента України було присвоєно почесне звання Заслужений артист України.

Протягом двох років (1994 – 1996) творчого й плідного співпрацювання з Херсонським обласним академічним музично-драматичним театром ім. Миколи Куліша виконав одну з головних партій оперети “Циган – прем’єр”, декілька сольних номерів у програмі “Здрастуй, оперето”, дві сольні партії у музично-драматичній виставі композитора Г. Гладкова “Есмеральда”.

З квітня 2001 року почав свою педагогічну діяльність у Херсонському державному університеті на факультеті культури і мистецтв як викладач дисциплін “Постановка голосу”, “Вокал”.
Віктор Тихонович є постійним учасником різних культурно-мистецьких заходів місцевого та обласного рівнів. Так, у 2002 році приймав участь у концерті “Десять миттєвостей весни”, присвяченому 10-й річниці утворення служби безпеки України; “Ти у серці моїм, Україно”, присвяченому 10-й річниці утворення міліції України; у 2003 році – “Ми обрали цей шлях!”, присвячений 5-й річниці утворення Державного департаменту України з питань виконання покарань; у 2004 році – у гала-концерті, присвяченому відкриттю VI Міжнародного театрального фестивалю “Мельпомена Таврії”; у святковому концерті майстрів мистецтв Херсонщини та художніх колективів ХДУ “Херсонбуду – 55”. У святкових заходах до річниць заснування м. Херсону, у концерті на Всеукраїнському з’їзді жінок-трудівниць “За майбутнє дітей України” (2007), у концерті на відкритті українського культурного центру в м. Тирасполі (2007).

Неодноразово був членом журі: Всеукраїнського вокального конкурсу ім. О. Петрусенко, Всеукраїнського конкурсу “Багатодітної родини”, Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності “Музичне мистецтво” (м. Мелітополь).

Віктор Тихонович Гурба професійно володіє мистецтвом вокаліста, працює зі студентами, підтримуючи з ними постійний контакт, залучаючи до самостійного пізнавального пошуку.

Календар подій

     1 23
4 56 7 8910
11 12 13 14151617
18192021222324
25262728293031