Педагогічна діяльність

Творчий шлях Віктора Гурби розпочався після закінчення Донецької консерваторії ім. С.Прокоф’єва у 1977 р. на посаді соліста – вокаліста Херсонської обласної філармонії.
З 1980 по 1986 рік – соліст центрального ансамблю пісні та танцю групи радянських військ у Німеччині. У складі ансамблю гастролював по східній Німеччині, а також Чехословаччині, Польщі. Разом з ансамблем став лауреатом Всесоюзного конкурсу і лауреатом премії Ленінського комсомолу, лауреат премії спілки Німецько – Радянської дружби.
У 1986 році повернувся до рідного Херсону і продовжив свій творчий шлях у Херсонській обласній філармонії солістом – вокалістом. Почався період творчого підйому. За 16 років плідної праці солістом – вокалістом Херсонської обласної філармонії було створено багато концертних програм та сольних номерів, як класичної так і сучасної музики. У 1989 році викладачами музичної школи № 2 був створений ансамбль народних інструментів з яким плідно співпрацював понад 14 років. З ансамблем тричі гастролював у Франції, зроблено кілька сольних програм із творів українських, італійських та сучасних композиторів. Гастролював у Франції, Німеччині, Румунії, Угорщині, Польщі, Туреччині. З сольними програмами гастролював по Україні.
У 1995 році Указом президента України було присвоєно почесне звання Заслужений артист України.
Протягом двох років (1994 - 1996) творчого і плідного співпрацювання з Херсонським музично – драматичним театром виконав одну із головних партій оперети “Циган – прем’єр”, декілька сольних номерів у програмі “Здрастуй, оперето”, дві сольні партії у музично – драматичній виставі сучасного композитора Г.Гладкова “Есмеральда”.
З квітня 2001 року почав свою педагогічну діяльність у Херсонському державному університеті на факультеті культури і мистецтв як викладач дисциплін “Постановка голосу”, “Вокал”.
Віктор Тихонович є постійним учасником різних культурно-мистецьких заходів місцевого та обласного рівнів. Так, у 2002 році приймав участь у концерті “Десять миттєвостей весни”, присвяченому 10-й річниці утворення служби безпеки України; “Ти у серці моїм, Україно”, присвяченому 10-й річниці утворення міліції України; у 2003 році – “Ми обрали цей шлях!”, присвячений 5-й річниці утворення Державного департаменту України з питань виконання покарань; у 2004 році – у гала-концерті, присвяченому відкриттю VI Міжнародного театрального фестивалю “Мельпомена Таврії”; у святковому концерті майстрів мистецтв Херсонщини і художніх колективів ХДУ “Херсонбуду 55”. У святкових заходах до річниць заснування м. Херсону, у концерті на Всеукраїнському з’їзді жінок-трудівниць “За майбутнє дітей України” (2007 р.), у концерті на відкритті українського культурного центру в м. Тирасполі (2007 р.) Неодноразово був членом журі: Всеукраїнського вокального конкурсу ім. О.Петрусенко, Всеукраїнського конкурсу “Багатодітної родини”, Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності “Музичне мистецтво” (м.Мелітополь).
Гурба Віктор Тихонович професійно володіє мистецтвом вокаліста, працює зі студентами емоційно, підтримуючи з ними постійний контакт, залучаючи до самостійного пізнавального пошуку.
 

Календарь событий

      1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13141516
17 1819 20 212223
24 2526272829