Мустафаєв Фемій Мансурович

Народний артист України Фемій Мустафаєв народився 1 листопада 1952 року в Узбекистані.

Середню школу закінчив у с. Новоолексіївка Генічеського району Херсонської області. Навчався в Херсонському училищі культури. Пізніше - у музичному училищі (викладач Т.Л. Праваторова). По закінченню училища був направлений вчитися до Київської консерваторії.

Фемій завжди вирізнявся цілеспрямованістю, палким бажанням оволодіти професією. Творчий пошук супроводжував його завжди. Він навчався усьому й в усіх. Так, коли приїхала з Лейпціга відома професорка з німецької камерної музики, щоб надавати у Київській консерваторії уроки, він одразу долучився до цього навчання. Він став одним із кращих учасників і яскравим виконавцем партії Одіссея у постановці опери Г.Ф. Генделя "Дейдамія" режисерки Ренати Ейзер для оперної студії Київської консерваторії. Пізніше ця опера виконувалась з великим успіхом не тільки в Києві, але й у Лейпцігу, куди були запрошені наші виконавці головних партій Ф. Мустафаєв і Н. Воробйова. Їх виступ схвально відзначався у німецькій пресі.

В оперній студії Київської консерваторії Ф. Мустафаєв, окрім партії Одіссея, співав партії Ленського в опері П. Чайковського «Євгеній Онєгін», Фауста в опері Ш. Гуно «Фауст», графа Альмавіви з опери Дж. Россіні «Севільський цирульник», Альфреда в опері Дж. Верді «Травіата».

Це був період захоплення теноровим репертуаром. Його широкі вокальні можливості дозволяли співати і в теноровому, і в баритоновому режимі. Голос у Фемія яскравий, багатий обертонами, широкого діапазону, гнучкий і динамічний, здатний до тонкої нюансировки й відображення різноманітних емоційних станів.

Після закінчення консерваторії вокаліст успішно співав у театрі оперети, державних оркестрах України — духовому та естрадно-симфонічному, в оперній студії консерваторії. Багато разів виїжджав за кордон. Два сезони співав у Словацькій опері в м. Кошиці.

Окрім цього, він з однаковим успіхом і на високому професійному рівні виконував у своїх сольних концертах складні арії класичного та романтичного репертуару, твори камерної музики.

Коло шанувальників виконавського мистецтва Фемія Мустафаева дуже велике, і він став улюбленим українським співаком. Його творчість є яскравою і невід'ємною часткою українського вокального і театрального мистецтва.

 

Календарь событий

  1 2 345
6 7 89101112
13141516171819
20212223242526
2728293031