В «Українській Хаті» вшанували Бориса Мозолевського

01.03.2021 14:54

Третє засідання артлабораторії «Українська Хата – талантами багата» цього року відбулось 28 лютого в актовій залі Гончарівки. Завсідники артлабораторії з гідністю вшанували залюбленого в степ поета і археолога Бориса Мозолевського, який своїми знахідками і цілою низкою наукових праць довів, що історія державності проукраїнської Скіфії сягає IV століття до нашої ери, а також з’ясував, що українці є прямими спадкоємцями здобутків волелюбних степовиків, яких у вченому світі називають скіфами.

Ветеран журналістики Віктор Тютюн поділився з присутніми своїми враженнями від знайомства і спілкування з поетом-шестидесятником Борисом Мозолевським, якому 4 лютого мало б виповнитися 85 років. Сирота, який своєю наполегливою працею, далекоглядністю розуму та непримиримою впертістю досягнув вершин світового визнання, наснажував українську юнь на боротьбу за незалежність України. Знайдені ним скарби з Товстої Могили, де тодішні світили науки не передбачали ніяких сенсаційних знахідок, визнані найбільшим відкриттям археології ХХ століття. Відшукана ним скіфська пектораль врятувала його від мордовських таборів і поставила в один ряд із вченими світового рівня. Блискучо захищена кандидатська дисертація не мала свого логічного продовження. Докторську дисертацію наш земляк, вчений, який народився у селі Миколаївка Веселинівського району Миколаївської області, степовик з родини розкуркулених аграріїв, не встиг дописати. Підступна онкологічна хвороба 13 вересня 1993 року забрала у краян Бориса Миколайовича. Проте його твори і нині наснажують молодь.

На заході молоді поети Єлизавета Пласкальна, Світлана Кошолап та Ірина Діденко своїми поетичними творами викликали у присутніх аплодисменти і розуміння, що і вони, як Борис Мозолевський, ладні працювати над самовдосконаленням у володінні родинною мовою. Радувала очі виставка картин з української вишивки Любові Албасової. Українські пісні у виконанні лауреатів всеукраїнських конкурсів вокалістів Тетяни Дудкіної та Івана Бурлаки, Народного вокального ансамблю «Берези» обласного Палацу культури (кер. – Валентина Розум) та фольк-гурту «Олешшя» ГО «Творці сучасності» (кер. – Антоніна Потужня) підтримали атмосферу родинного затишку та порозуміння. Було б так в усій країні!

 Єднаймося заради духовного відродження українських земель, чого все своє свідоме життя прагнув відомий археолог і поет Борис Мозолевський.

Календар подій

12345 6 7
8 9 1011 12 1314
15 1617181920 21
22 23 24 25262728
2930