Михайло Лисенко

 

 

73У2(084)
Л88

Михайло Лисенко [Образотворчий матеріал] : Комплект листiвок / Упоряд. Л. Лисенко, ред. В. Куля, В. Погребняк, тех. ред. Т. Татаренкова К. : Мистецтво, 1976

ЗМІСТ

 1. Партизанський рейд
 2. Батьківщина-мати
 3. Портрет Івана Франка
 4. О. Пушкін та А. Міцкевич
 5. 1905 рік
 6. Пам'ятник В.І. Леніну в Запоріжжі
 7. Портрет колгоспниці К.Г. Баранової
 8. Портрет народного художника СРСР О.О. Шовкуненка
 9. Портрет генерал-майора П.П. Вершигори
 10. Портрет академіка А. Кримського
 11. Портрет дівчинки
 12. Пам'ятник М.О. Щорсу в Києві
 13. Материнство
 14. Над Дніпром. Портрет Т.Г. Шевченка
 15. Пам'ятник Герою Радянського Союзу генералу С.А. Ковпаку в Путивлі

Український радянський скульптор, народний художник СРСР Михайло Григорович Лисенко є автором широковідомих скульптурних творів: пам'ятників В.І. Леніну в Запоріжжі, Миколі Щорсу в Києві, Сидору Ковпаку в Путивлі, 61 комуністу в Миколаєві та інших.

Лисенка завжди приваблювали героїчні образи, гостродраматичні сюжети. Вже в перших довоєнних творах, виконаних у співавторстві з Л. Муравіним, скульптор показав у динамічних образах людину нової, соціалістичної епохи. У творчості Лисенка втілилися багатство і повнота життя, в якому, крім героїки й подвигів, скульптор завжди вмів відчути лірику й теплоту.

Своєрідним був шлях Лисенка-портретиста. Робота в цьому жанрі почалася у скульптора з великої творчої вдачі – бюста Т.Г. Шевченка, образ якого пройнятий героїчним, прометеївським духом. Більшу частину скульптурних портретів присвячує Лисенко своїм сучасникам. Людина в них постає в усьому багатстві та багатогранності свого характеру. Композиція тут підкреслено проста. В акцентуванні голови, твердо посадженої на зрізані плечі, міститься основний композиційно-пластичний і психологічнй зміст образу. Сама статичність постановки говорить про необхідність вдумливо і уважно вдивлятися в натуру. І ось перед нами ціла галерея портретів: зосереджений, заглиблений у свої думи видатний діяч української сцени О. Мар'яненко; відомий вчений, людина з енциклопедичними знаннями А. Кримський; партизан-письменник, з рисами могутнього народного характеру П. Вершигора; чудовий радянський живописець, натура глибоко епічна, О. Шовкуненко; щедра до людей і до рідної землі колгоспниця К. Баранова. Таким побачив і відтворив їх Лисенко.

У таланті Михайла Григоровича вдало поєдналися обдаровання митця і педагога. За двадцять шість років роботи в Київському художньому інституті він виховав цілу плеяду українських скульпторів.

До комплекту листівок включено кращі роботи Лисенка, що дають уявлення про творчий діапазон видатного майстра, широту його інтересів, про міцні зв'язки з життям, із сучасністю.

Л. Лисенко

Календар подій

  12 3 4 5
678 9 10 11 12
13141516 17 1819
20212223 24 2526
2728293031