Одна з кращих робіт Філіпа де Ласло

Серед художників Угорщини, які підняли угорський живопис на рівень кращих зразків європейського мистецтва, є художник-портретист, що здобув всесвітню популярність, – Філіп Алексіс де Ласло.

У молоді роки він займався фотографією та почав навчатися живопису, вступивши до Угорської національної академії мистецтв, де його наставниками стали відомі художники Берталан Секей і Карой Лотц. Отримуючи державну стипендію, він навчався й у Королівській Баварської академії (Мюнхен), і в Академії Жюліана (Париж).

Манеру живопису Філіпа де Ласло порівнювали з полотнами таких видатних художників, як Антоніс ван Дейк, Веласкес і Тіціан. Художник прославився тим, що мав унікальну здатність зобразити на портретах знаменитих людей у кращому світлі, не вдаючись до прийомів грубих лестощів. Філіп де Ласло створив портрети багатьох великих особистостей епохи, зокрема державних діячів, військових, вчених, письменників, аристократів. Художник також малював красивих молодих актрис та співачок. Безліч видатних персон, серед яких були президенти, прем'єр-міністри й інші державні діячі, а також їх вродливі дружини, стояли в довжелезній черзі, щоб бути зображеними на полотні цього видатного художника. Йому навіть королівські особи готові були заплатити цілий статок, аби згодом захоплюватися його творами. Так Філіп де Ласло став загальним улюбленцем аристократичного суспільства. У майстерні художника залишено безліч автографів його відомих у всьому світі клієнтів.

Створені ним художні твори прикрашають багато музеїв світу та приватні колекції. Читаючи сьогодні історичні матеріали про життя і діяльність великих особистостей минулої епохи, завдяки творчості Філіпа де Ласло, ми отримуємо унікальну можливість здійснювати подорожі часом, немов наживо знайомлячись із об'єктами нашої цікавості.

Сьогодні в рамках нашого віртуального проєкту «Виставка однієї картини» ми представляємо одну з кращих робіт де Ласло – чудовий портрет королеви-матері Великобританії, який художник завершив у 1925 році, коли вона була молодою герцогинею Йоркською. Загорнута у блакитну матерію з оголеними плечима і з трьома нитками перлів на шиї – найулюбленішою прикрасою членів британської королівської сім'ї, – герцогиня і в сучасних умовах виглядає абсолютно приголомшливо.

Підготувала Ольга Руптанова.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031