Головна Новини Трохи щастя від Євгенії Гапчинської

Трохи щастя від Євгенії Гапчинської

22.10.2020 10:54

Навіть найзатятішим скептикам важко приховати посмішку, споглядаючи сповнені позитиву, життєрадісності, внутрішньої енергії і якоїсь особливої безпосередності картини української художниці Євгенії Гапчинської, що ніби повертають у дитинство. Кожна робота Євгенії має свою назву, яка передає характер та настрій картини. Ці назви досить ніжні, тремтливі та емоційні.

У жовтні для нашого віртуального проєкту «Виставка однієї картини» ми обрали картину Гапчинської під назвою «Я знаю, де ховаються солоні огірочки...». З полотна хитрющими оченятами дивиться маленький рум’яний чоловічок. Взагалі більшість із них на картинах Євгенії виглядають так, ніби їх спіймали «на гарячому», проте на круглих личках – ні сліду розкаяння. Такими безпосередніми та щасливими, як вони, у 4-5 років були, мабуть, усі…

Євгенія – п’ята, наймолодша дитина в сім’ї військовослужбовця. Здавалося б, мала бути дуже розніженою, проте цього не сталося. Навпаки, вона у 5-річному віці пішла до школи, а в 13-ть цілком свідомо зробила вибір на користь художнього училища. Малювання для неї завжди було природнім, звичним і буденним заняттям. Таким є і зараз. Наприкінці 90-х Євгенії пощастило стажуватися в Нюрнберзькій академії образотворчих мистецтв (Akademie der Bildenden Künste Nürnberg). У скрутні часи художниця створила своїх «чоловічків» для себе, щоб жити наповнено та яскраво, постійно відчувати радість. Симпатичні картини поступово заполоняли квартиру Гапчинських, а коли їм стало тісно, вийшли на волю і відразу полонили тисячі сердець. Невдовзі народився бренд «Постачальник щастя номер 1», під яким Євгенія працює і донині.

Портрети милих рожевощоких чоловічків зберігаються в декількох музеях Європи, прикрашають галереї та приватні колекції, сторінки дитячих книг, коробки з шоколадними цукерками, буклети, магніти, чохли для смартфонів, чашки і хто знає, скільки ще сувенірів. Виявилося, що дуже багато покупців хочуть, аби наївні, добрі та умиротворені герої супроводжували їх у повсякденному житті.

Діють її персональні галереї у Києві, Одесі та Дніпрі. Щороку вона має понад десяток виставок як в Україні, так і за її межами (Франція, Бельгія, Англія, Нідерланди). Художниця співпрацює з потужними видавництвами як ілюстратор.

Її картини – безпрограшний варіант, коли в житті потрібні позитивні емоції. Сьогодні Гапчинська – одна з найуспішніших сучасних українських художників, її картини купують не тільки в Україні.

Євгенія переконана, що секрет успіху криється в любові до життя і праці та чесності, найперше – із собою та людьми, з якими працюєш, і, звісно, у наполегливості:

  • «Скільки б тобі не робили боляче, не змішували з брудом твою працю, не називали порожнім місцем, треба рухатися вперед. Поплач максимум до вечора, а вранці вставай та йди далі! Сьогодні тобі погано? Закуси губу – завтра буде краще».

Тим, хто ніяк не наважується зайнятись улюбленою справою, художниця радить відкинути сумніви, менше розмірковувати, а більше діяти:

  • «Потрібно постійно працювати, вникати в суть питання, тоді життя саме складе пазли та виведе на вірний шлях. Якщо ж усього боятися і тільки дослухатися до чужих порад, нічого не роблячи, тупцюватимешся на місці без шансу на успіх. До кінця залишайтеся дитиною з її бажанням вбирати, як губка, все нове».

Надихається художниця обривками розмов на вулиці, піснями, фрагментами з фільмів. Надихайтесь і ви!

Підготувала Ольга Руптанова.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031