...Коли співали солов'ї

Півстоліття тому, на співочій землі, у співочій родині, в годину, коли співали солов'ї, народився у перший день травня хлопчик. Батьки дали йому ім'я Віктор, на честь святого Віктора, пам'ять якого відзначається саме 1 травня.
І зовсім невипадково заслужений артист України, соліст Херсонської обласної філармонії Віктор ГУРБА назвав свою ювілейну програму «Півстоліття любові».

— Вікторе Тихоновичу, що означає для вас цей ювілей, який співпадає з Великоднем?
— Для мене Великдень — найбільше свято. Це справжнє свято відродження душі, надій, великого пробудження. Я ніби відчуваю підтримку й допомогу святого Віктора... У Великодні дні особливо помічаєш красу своєї землі, її велике духовне багатство. Минулого тижня наш колектив гастролював в Іванівському районі: скільки доброти, любові нам подарували! Навіть втомився давати автографи. Скажу відверто: чимало їздив по світу, побував у п'яти країнах Європи, але рідна земля здається найкращою.

— А з чого саме Ви зробили такий висновок?
— З пережитого. Пригадую, як під час концерту в одному з міст Німеччини глядачі плакали. Ми запитали перекладача, невже ці люди знають українську мову? З'ясувалося, що ні, не знають, але їх глибоко зворушили сам спів і мелодика народної пісні. Я пересвідчився, що наші пісні мають надзвичайний вплив на серця людей. Тож народ, з глибин якого виходить таке слово, просто зобов'язаний жити щасливо.

— Які пісні Ви найбільше любите виконувати?
— Скільки пам'ятаю себе — завжди мріяв співати. Колись, у восьмому класі, вперше вийшов на шкільну сцену з піснею «Ой ви, очі волошкові». Відтоді, як у 1977 році закінчив Донецьку консерваторію і приїхав працювати до Херсона, переспівав стільки пісень, що годі й згадати. Слухачі завжди просять виконати «Два кольори», «Черемшину», «Летять, ніби чайки»... Для мене велике щастя — відчувати, як розкриваються серця людей назустріч пісні.

— Пісня «Два кольори» починається розповіддю про те, як «малий збирався навесні піти у світ незнаними шляхами». Що хочеться Вам сказати людям тепер, коли так багато шляхів пізнано?
— Найголовніше: усе насправді починається з любові. Серце, зігріте нею, завжди буде життєдайним. Я глибоко вдячний колегам — заслуженій артистці України Наталії Лелеко, Любомиру Селецькому, Зінаїді Колісниченко, Валерію Половецькому й усім, хто в ці святкові дні, працюючи над ювілейною програмою, знову допоміг мені відчути глибину любові. Сподіваюся, що цю програму побачать і жителі Херсонщини, оскільки плануємо в найближчому майбутньому гастрольні поїздки. Ми прославляємо нашу землю, нашу пісню — і просимо у Господа натхнення і щастя для всіх людей. Найщиріші вітання з Великоднем!

Тетяна ПЕТРОВА.
"Новый день" 28.04.2000 р.

Календар подій

     12
345 6 789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31