Зустрічайте, композитор!

Полєвіков Ігор Олексійович народився у 1961 році в м. Херсоні. Музичну освіту здобував у Херсонському музичному училищі та Харківському інституті мистецтв по класу фортепіано.
Писати музику почав іще дитиною – у 7 років (п’єса «Роздум»). На кроках гармонії у музичному училищі і інституті мистецтв зазвичай вирішував задачі у двох варіантах – «по-правилам» і «по-правилам для душі». Тоді ж з’являються перші «проби пера» з написання самостійних вокальних та інструментальних творів.
Невичерпним джерелом творчості херсонського композитора є українська народна пісня. Любов’ю до Батьківщини наповнені обробки народних пісень, створених Ігорем Полєвіковим: «Ніч яка місячна», «Чорнії брови, карії очі», «Зозуленька», «Ой покрились білим снігом полонини» тощо. Переважна більшість цих творів присвячена друзям композитора Олександру Цилінку, Марії Смирновій, Айгуль Насурдиновій. Співпраця з цими митцями сприяла й написанню «Ave, Maria» на канонічний текст.
Велику роль у процесі складання мелодій відіграли твори поетів – класиків української літератури: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Володимира Сосюри. В результаті цього народилися твори «Зоре моя», «Утоптала стежечку», «І широкую долину», «Вечірня година», «Вишеньки», «Пісня», «Гей, піду я в ті зелені гори» тощо.
Все своє життя Ігор Олексійович працює з дітьми. Звичайно, це вплинуло на його творчість. Перші опуси для дітей він почав писати на прохання дружини, яка працювала вчителем початкових класів і проводила численні виховні заходи для молодших школярів. Так з’явились «Пісенька про тата», «Поштарик», «Колискова», «Ми – моряки херсонськії», «Мусянжовий вітрильник», «Баба Яга», «Вальс початкової школи», «Наша мова» та інші.
Талант митців рідного слова і, зокрема, Миколи Братана надихнув автора на створення музики, яка припала до душі херсонцям. З’явилися твори «До рідного порога», «День святого Миколая», «Пастуший виспів», «Монолог Скіфа» (присвячено автору), «Пізнє покаяння».
Композитор постійно знаходиться у творчому пошуку. Його музика відображає грані життя з усіма його гараздами і негараздами, а, головне, зі слів самого композитора, служить людям.
 

Календар подій

    123
4 56 7 8910
11 121314151617
18192021222324
252627282930